608 436 941

Report: poslední zápas letošního roku

Autor: Jan Vrábek | Zveřejněno: úterý 13. prosince 2022 | 47x

Trhové Sviny - Pacov (Táborská florbalová liga)

Už od vidění jsme tušili, že soupeř nepřijel v hojném počtu a že není tak kvalitní, jako byl v předešlých zápasech. Navíc po předchozích porážkách (5:7 a 3:5), kdy jsme dostávali většinou poslední gól do prázdné klece po odvolání brankáře, jsme si přáli dát ochutnat Pacovu jeho vlastní medicínu, obzvlášť když to byl poslední zápas ve skupině.

Začátky nám vždy dělají problém a v tomto zápase tomu nebylo jinak. Hned ve druhé minutě jsme inkasovali (0:1) a doteď u nás platilo pravidlo "pokud dostaneš první gól, zápas už neotočíš". Naštěstí jsme se rozhodli, že průběh zápasu bude dnes jiný. Ve čtvrté minutě se odrazil míček příhodně k Vojtovi Křížovi, který z velkého úhlu v těžké pozici prostřelil gólmana pod horní tyčku (1:1). O pár okamžiků později proběhl z vlastní obrany Jan Vrábek, dostal přihrávku od Miloše Kříže, rychle obkroužil branku a poslal míček kolem nekryté tyčky za gólmanova záda (2:1) .Chytili jsme elán a díky skvělému tlaku se před branku proháčkoval Lukáš Lovčí, který byl faulovaný v malém brankovišti. Nájezd! Zmocnil se ho opět Jan Vrábek i se svou freestylovou hokejkou a skvělou fintou se nemýlil (3:1).

Znejistění přišlo na začátku druhé poloviny, kdy soupeř nahodil z rohu u naší branky a míček se nešťastně odrazil od protivníka za našeho gólmana (3:2). Ani to ale Pacovu nedodalo sílu k většímu tlaku, brankář Filip Baštýř působil sebevědomě a předváděl jisté zákroky. Vzápětí jim úplně sebral vítr z plachet Miloš Kříž, kdy přizemní střelou na bližší tyč překonal brankáře (4:2). Ostřelování branky soupeře pokračovalo, David Koprna našel před brankou nekrytého Lukáše Kleina (5:2). Soupeř už byl na kolenou, dvakrát fauloval, ale ani jednu přesilovou hru jsme nevyužili. Pak se Miloš Kříž rozhodl, že si také zkusíme hru v oslabení, když dostal 2 minuty za nedovolené bránění. Pacov ale přesilovku neproměnil, naopak na druhé straně několikrát zahrozil Ondřej Kolář, bohužel ani jednou se míček nedostal až za čáru.

Golům z náší strany ale nebyl konec, po standartní situaci se za brankou objevil opět Jan Vrábek a stejnou otočkou kolem branky zkompletoval hattrick (6:2). O vítězi už bylo rozhodnuto, ale Sviny byli stále při chuti. Před brankou se objevil nekrytý Lukáš Lovčí a střelou v diskutabilní výšce vsítil další gól (7:2). Vitězné radovánky vylepšil ještě v závěru Jakub Vrábek, kdy poslal přihrávku Davidu Koprnovi, který z mezikruží zavěsil. Konečný stav byl tedy 8:2. www.cervisviny.webnode.cz