608 436 941

Trhovosvinenský turnaj v kuželkách - zhodnocení

Autor: Ing. Marek Rojdl, předseda oddílu kuželek | Zveřejněno: středa 10. července 2019 | 71x

9. ročník Trhovosvinenského turnaje v kuželkách

Ve dnech 7. 6. -15. 6. 2019 se uskutečnil již 9. ročník Trhovosvinenského turnaje v kuželkách, který pořádal oddíl kuželek při TJ Spartak Trhové Sviny. Soutěžilo se v tradiční kategorii - jednotlivců na 100 hodů sdružených, registrovaní hráči. Celkem se turnaje zúčastnilo 60 hráčů a hráček, (v roce 2018 startovalo 72 hráčů). Tento turnaj si našel své jméno a hráči se na něj každoročně vracejí. Tradičně nechyběla družstva z okolních kuželen, např. z Borovan, Nových Hradů, Soběnova, Nové Vsi a dalších, ale byli zde i účastníci např. z Rokycan a Teplé. Díky sponzorským darům byli oceněni a hodnotné ceny si odnesli stejně jako loni soutěžící až do 5. míst z kategorie mužů a z kategorie žen.

No a teď něco málo ze statistik a něco málo k dosaženým výsledkům. Celkem se turnaje zúčastnilo 60 hráčů, z toho 39 mužů a 21 žen, odházelo se 6 000 hodů a porazilo se 22 859 kuželek. Letošní turnaj ovládli hráči našeho domácího oddílu, kdy celkovým vítězem turnaje se stal Jaroslav Vychodil (T. Sviny) s náhozem 488 kuželek a vytvořil tak nový rekord Trhovosvinenského turnaje. 2. místo obsadil J. Dvořák (T. Sviny) s náhozem 453 kuželek a 3. místo obsadil J. Troup (T. Sviny) s náhozem 441 kuželek. V kategorii žen obsadila 1. místo Denisa Pavlíková (T. Sviny) s náhozem 426 kuželek, 2. místo J. Kulhanová (Soběnov) s náhozem 424 kuželek a 3. místo J. Šimková (Borovany) s náhozem 406 kuželek.

Jako hlavní pořadatel turnaje bych chtěl poděkovat již tradičním sponzorům turnaje - Městu Trhové Sviny, ELEKTRO Stráský, MO ČRS Trhové Sviny a SAS TECHNIK s.r.o. Borovany, kteří věnovali hodnotné ceny. Velký dík patří pořadatelům a členům oddílu kuželek, kteří se aktivně podíleli na bezproblémovém průběhu turnaje a poděkování samozřejmě patří všem zúčastněným hráčům a hráčkám za jejich sportovní výkony.

V současné době probíhají na objektu zázemí sportoviště kuželny stavební práce spočívající v rekonstrukci a modernizaci stávajícího sociálního zařízení, které byly podpořeny finanční dotací z grantového programu Jihočeského kraje „Podpora sportu“.

Na závěr bych chtěl popřát všem členům oddílu kuželek příjemné prožití období letních dovolených a našim nejmladším členům příjemné prožití letních prázdnin.