608 436 941

Co nebylo, co (snad) bude

Autor: šf | Zveřejněno: 27. května 2020 | 33x

Tak jako celou republiku, i nás zasáhla restrikční opatření spojená s koronavirem. KIC se změnilo v centrum distribuce látkových roušek, kterých jsme zdarma rozdali více jak 8 000 ks. Část zakoupilo vedení města, část našily dobrovolnice z města a okolí, za což jim patří velký dík a uznání.

Mnohé akce dopředu pečlivě plánované jsme byli nuceni zrušit. Například děti přišly o Velikonoční putování se zajíčkem, kostýmovaný průvod čarodějnic. Nekonal se jarní turistický pochod, ani lampionový průvod spojeným s ohňostrojem. Plánované slavnostní představení knihy Víta Machálka Prezident lidskosti jsme museli přesunout na podzim, ale knihu si od 1. června můžete zakoupit v KIC. Zrušený je Hudební festival Karla Valdaufa. Slavnosti 500 let madony přesouváme na rok 2021, protože přísná bezpečnostní opatření nejdou dodržet. Otázkou je i to, zda se bude konat koncert Jaroslava Svěceného. Tak nám nezbývá než doufat, že se situace nezhorší, a že se alespoň část akcí uskuteční - jako například slavnostní představení nové expozice na Buškově hamru – Řemesla (nejen) na vodě,naplánované na sobotu 18. července, výlety na Šumavu, loutková divadelní představení pro děti na Žižkově náměstí, srpnová olympiáda pro děti, podzimní turistický pochod a další. Díky nejistým termínům všech akcí letos nevyjde ani tradiční Kalendář akcí 2020. Informace o přesunutých představeních se dočtete v Turistických novinách, které vyjdou koncem června a budou k dispozici v KIC.

 A tak závěrem chci ještě jednou poděkovat všem, kdo zdarma šili roušky, nebo se jinak podíleli na chodu města. Vám všem ostatním díky za trpělivost a respektování všech omezení a doufám, že nám zachováte svoji přízeň a i nadále se budeme potkávat na různých akcích.