608 436 941

Svinenské výšlapy

Autor: Š. Floderová | Zveřejněno: úterý 25. února 2020 | 181x

Vážení příznivci pěší turistiky,

jaro ťuká na dveře a s ním se blíží další ročník Svinenských výšlapů. Termín jsme zvolili na sobotu 18. dubna, abychom se nekřížili s dálkovým pochodem a nezasáhli do prodloužených květnových víkendů.

Pro letošní jarní výšlapy jsme si pro vás připravili 2 trasy. Trasa kratší (kočárková) měří 11 km a je záměrně směrovaná po polních cestách a silnicích nižší třídy, aby byla průchozí pro rodiny s kočárky a malými dětmi.

Středně zdatným turistům je určena trasa delší, která měří 25 km. Komu se bude zdát krátká, může si ji prodloužit navštívením bonusových míst při trase, která její délku o pár kilometrů prodlouží.

Registrace bude spuštěna v prvním březnovém týdnu na stránkách: www.svinenskevyslapy.cz, nebo se můžete přihlásit osobně do KIC Trhové Sviny Žižkovo náměstí 92. Registrace předem je nutná z důvodu zajištění občerstvení a pamětních listů. Výše startovného je stejná jako v minulém roce, tj. 80 Kč. Startovat můžete v KIC mezi 9. a 11. hodinou, do cíle je nutné dojít mezi 13. a 19. hodinou. Účastníkům krátké trasy doporučujeme pozdější start. I když se akce bude konat za každého počasí, doufáme, že nám počasí bude přát a sejdeme se v hojném počtu stejně jako v minulých letech.