608 436 941

Program KIC na únor a březen

Autor: šf, mh | Zveřejněno: neděle 26. ledna 2020 | 33x

ÚNOR 2020

Úterý 4. 2. – 31. 5. Poetická krajina Novohradska Doudlebska  Výstava fotografií v prostorech KIC, Žižkovo náměstí 92

Středa 5. 2. od 18:00 ČAJOVÝ DÝCHÁNEK S JAKUBEM VAVŘINOU na téma „Čaj ve společenském i běžném životě“. Přednášku povede J. L. Vavřina, čajový tovaryš, cestovatel, pěstitel čaje a dvorní čajovník Pekingské národní opery. Čaje budete moci nejen ochutnat, ale i zakoupit, včetně literatury a různých doplňků. V komunitním centru Nábřeží Svatopluka Čecha 664. Vstupné 100 Kč, senioři a studenti 50 Kč.

Úterý 11. 2. „Magický příběh vanilky“ - přednáška známého zahradníka Ing. Pavla Chlouby od 18:00 hodin v loutkovém sále KD Trhové Sviny. Zahradnické cestování a nejen botanické zajímavosti ostrova Reunion. Vstupné 70 Kč, senioři a studenti 35 Kč.

25. 2. „ROK V ZAJETÍ RÝŽE (ochutnávka z jihovýchodní Asie) aneb Kolik stojí nocleh na filipínské policejní stanici?“ - Markéta Jedličková - cestovatelské promítání (Taiwan, Filipíny, Singapur, Malajsie, Thajsko, Vietnam, Laos, Kambodža). Kde chytit taiwanskou pijavici? Jaký čaj si přivézt z Malajsie? Kolik stojí nocleh na filipínské policejní stanici? Kdo zakázal v Singapuru žvýkačky? Jak se venčí thajský slon? Kam chodí kambodžské ženy v pyžamu? Proč v Laosu uslyšíte i rýži růst? Kdy ve Vietnamu odmítnout psí biftek? A je možné jíst 12 měsíců jenom rýži? Nejen na tyto otázky odpoví promítání Markéty Jedličkové, která v regionu strávila celý rok. Vstupné 70 Kč, senioři a studenti 35 Kč.

BŘEZEN 2020

Od 1. 3. – 31. 5. Poetická krajina Novohradska Doudlebska Výstava fotografií v prostorech KIC, Žižkovo náměstí 92

Úterý 10. 3. „Hrdelní případy mimořádného lidového soudu České Budějovice 1945 - 1948“ - přednáška Jana Ciglbauera od 18:00 hodin v loutkovém sále KD T. Sviny. Mimořádný lidový soud České Budějovice patřil jednoznačně mezi nejpřísnější tribunály poválečné retribuce v ČSR, trestající kolaboranty, udavače a válečné zločince. V letech 1945 – 1948 poslal na smrt 68 osob. Kdo byli tito lidé a čím se provinili? Vstupné 70 Kč, senioři a studenti 35 Kč.

Úterý 17. 3. „RUSKO (Sajany, Altaj, Krym, Kola) aneb Lze potkat Čecha i na samých okrajích největší země světa?“ od 18:00 hodin v loutkovém sále KD T. Sviny. Cestovatelské promítání s průvodcem Robi Mahelem nás zavede zejména do ruských hor a divočiny, které jsou doposud nepoznamenané turistickým ruchem a komercí. Podíváme se do divokých pohoří Sajany a Altaj na hranicích s Mongolskem. Zatímco v Sajanech žije Burjatské etnikum, vyznávající buddhismus, na Altaji žijí turkotatarští Altajci, vyznávající šamanismus. Další návštěvu vykonáme na Krymu, který sice oficiálně patří Ukrajině, ale s tím se Rusové dodnes nesmířili, víme, jak to dopadlo. Původní obyvatelé Krymu, Tataři, většinou vyznávají islám. Zamířit musíme ale i za polární kruh, do území, které svým nerostným bohatstvím láká spoustu „zlatokopů“ , kteří věří v jediné – v peníze. Vstupné 70 Kč, senioři a studenti 35 Kč.