608 436 941

Program KIC na listopad a prosinec 2019

Autor: šf, jn | Zveřejněno: 29. října 2019 | 87x

Listopad

Od 4. listopadu do 19. prosince prodejní výstava obrazů Daniela Bechera v prostorech KIC Trhové Sviny. Vstupné zdarma

Úterý 5. listopadu Ruce Doudlebska - představení knihy Mgr. Jana Štiftera v KIC Trhové Sviny od 18:00 hod.  Kniha představuje šest pozoruhodných studií Karla Hlubučka, které sepsal v padesátých letech a kde zachytil příběhy a um posledních hamerníků, hrnčířů nebo koželuhů. Karel Hlubuček tyto práce rozšiřoval jako cyklostyly, knižně vycházejí vůbec poprvé.

Sobota 9. listopadu Přednášky o historii ze Sdružení hradů na Malši od 17:00 hod. v tanečním sále KD Trhové Sviny. Vstupné zdarma

Středa 13. listopadu Čajový dýchánek s Jakubem Vavřinou: „Matcha - čaj obřadní i čaj v kuchyni“. Přednášku povede J. L. Vavřina, čajový tovaryš, cestovatel, pěstitel čaje a dvorní čajovník Pekingské národní opery. Čaje budete moci nejen ochutnat, ale i zakoupit, včetně literatury a různých doplňků. V komunitním centru Nábřeží Svatopluka Čecha 664. Vstupné 100 Kč

Pátek 22. listopadu „Košt moravských vín“ v tanečním sále KD Trhové Sviny od 19 hodin. Posezení u dobrých moravských vín z oblasti Mikulčic a cimbálové muziky s primášem Petrem Maradou. V ceně vstupenky je ochutnávka několika druhů vín a občerstvení formou švédského stolu (různé druhy sýrů od místních producentů a Novákovo uzené). Vstupné 250Kč. Rezervace a platba v KIC.

Čtvrtek 28. listopadu „Povídání o čokoládě“ s paní Marcelou Krčálovou od 18:00 hodin v tanečním sále KD Trhové Sviny. Využijte možnost ochutnat a dozvědět se něco zajímavého o čokoládě, případně si ji i zakoupit. Vstupné dobrovolné.

Prosinec 

Do 19. prosince pokračuje prodejní výstava obrazů Daniela Bechera v prostorech KIC Trhové Sviny. Vstupné zdarma

Neděle 8. prosince Řemeslný jarmark od 13:00 v tanečním sále KD Trhové Sviny.  Budete mít jedinečnou příležitost nakoupit drobné dárky pro své blízké. Vybírat si budete moci z keramiky, kovářských výrobků, koupelových solí, dřevěných hraček, pedigových dekorací, šitých, vlněných i plstěných výrobků a šperků ze skla, smaltu, kovu i firma. Pro děti i dospělé budou připraveny řemeslné dílny. Učni ze SOŠ a SOU Trhové Sviny připraví drobné občerstvení, vánoční dekorace, a ti, kteří studují obor umělecký kovář a zámečník pasíř, předvedou své umění v parku před tanečním sálem KD Trhové Sviny.

Úterý 10. prosince - slavnostní představení knihy Daniela Kováře Svinenské cesty časem. V KIC Trhové Sviny od 18:00.

Středa 11. prosince Česko zpívá koledy v 18 : 00 na Žižkově náměstí. Regionální deníky spojují životy regionů i v adventním čase. Rozeznějí náměstí ve městech České republiky i v zahraničí, kde se přidají krajané, pěti nejznámějšími koledami. Přijďte si s námi zazpívat i vy!

Pondělí 23. prosince 2019 - čtvrtek 2. ledna 2020 bude KIC zavřeno