608 436 941

Svinenské výšlapy 2022

Autor: Za KIC Lenka Brychtová | Zveřejněno: 18. května 2022 | 81x

Letošní oblíbená akce Svinenské výšlapy se uskutečnila v sobotu 7. května. Ani vytrvalý déšť, již od ranních hodin, účastníky neodradil. Do cíle dorazilo všech 330 účastníků, kteří se na trasu vydali. Odměnou za jejich vytrvalost byl pamětní list, odznáček a na Buškově hamru skvělá klobása a samozřejmě i něco na zahřátí.

I když jsme měli trochu obavy, že pravidelné návštěvníky odradí špatné počasí, nestalo se tak. Rodiče a prarodiče dorazili s dětmi, někteří účastníci vyrazili na trať i s kočárky. Letošní Svinenské výšlapy si nenechal ujít ani náš stálý účastník výšlapů pan Ing. Miroslav Kolár z Prahy, ročník 1941. Letos absolvoval trasu v délce 24 km. Nezapomněli jste ani na své čtyřnohé miláčky.

Někteří zvolili kratší patnáctikilometrovou trasu. Ti zdatnější zvolili trasu v délce 24,5 km. Po zvládnutí trasy za vytrvalého májového deště se účastníci mohli v cíli na Buškově hamru ohřát u kamen a dát si za odměnu něco teplého.

Tímto bych ráda za KIC Trhové Sviny poděkovala všem účastníkům Svinenských výšlapů, že se nenechali odradit deštivým počasím a dokázali si to užít! Děkuji za příjemnou atmosféru a poskytnutí zázemí pro náš organizační tým a skvělý servis všem na Buškově hamru.

Jako moto letošních Svinenských výšlapů bych si dovolila použít jednu pranostiku o květnovém děšti: „Z májového deštíčka, padá krása na líčka!“