608 436 941

Ohlédnutí za létem s KIC

Autor: KIC | Zveřejněno: pátek 24. září 2021 | 13x

aneb poděkování brigádníkům

Po dobu letních prázdnin se nám již nějakou dobu daří zajišťovat pravidelné komentované prohlídky v poutním kostele Nejsvětější Trojice a v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Díky tomu dochází ke zvýšení atraktivity obou kostelů nejen pro obyvatele města, ale i pro návštěvníky Trhových Svinů.

Prohlídky kostelů by nebyly možné bez našich báječných brigádníků, kteří se ujali role průvodců. Nejen, že se od nich dozvíte řadu zajímavostí, ale možná i něco navíc. Dovolte nám tedy teď velmi krátce o našich brigádnících pohovořit.

Naše Anežka většinou provádí v kostele Svaté Trojice, a když se právě v tomto čase v kostele ocitnete, dočkáte se v závěru prohlídky od Anežky i hry na varhany (a pocty Lenardu Cohenovi). Naše Lea a Gabča rozezní stěny kostela tóny zobcových fléten, varhan a vaše srdce zaplesá při poslechu skladby Ave Maria v Gabči pěveckém podání. A v neposlední řadě naše Pavla, která jak sama říká „Já občas pro návštěvníky zahraji na varhany jednu německou mešní písničku“. Musím podotknout, že „soukromé“ koncerty pro návštěvníky obou kostelů nejsou pravidlem ani náplní práce našich brigádníků. Je to prostě parta nadšených mladých lidí, kteří rádi dělají ostatním radost!

Na kostelech nemáme jen samé „hrající“ průvodce. Nikol, Zdeněk, Eliška, Libuška, Jakub a naše dvě Anety jsou velmi milí, vstřícní a svoji průvodcovskou práci odvádějí velmi dobře!

Tímto bychom všem našim brigádníkům chtěly moc poděkovat za skvělou spolupráci a ráda bychom vyzdvihly jejich nadšení pro to, co dělají. Bez nich by prohlídky nebyly takové, jaké jsou. O tom svědčí i kladné a velmi příjemné reakce návštěvníků, které dostáváme. Na všechny se v příštím roce opět moc těšíme na letní brigádě u nás v KIC.

Na závěr si dovolím citovat jednu z návštěvnic kostela Sv.Trojice: „A tak si říkám, že je vlastně velká škoda, že některé turisticky exponované památky nezřídka „žijí“ jednoduše ze své popularity, a ty, které jsou na očích méně, i navzdory tomu, že poskytnou zážitek mnohem osobnější a intenzivnější, jsou tak nějak upozaděny …..(a pokud by se na tom něco podařilo změnit, tematické „Hallelujah“ by bylo na místě).“