608 436 941

Program KIC na prosinec 2018

Autor: šf, jn | Zveřejněno: čtvrtek 22. listopadu 2018 | 207x

Program KIC 12

Pokračuje výstava „Trhové Sviny a I. světová válka“, která mapuje život obyvatel města v čase války až po vznik republiky. Vstupné zdarma.

Neděle 9. prosince

Řemeslný jarmark od 13:00 v tanečním sále KD Trhové Sviny.  Budete mít jedinečnou příležitost nakoupit drobné dárky pro své blízké. Vybírat si budete moci z keramiky, kovářských výrobků, koupelových solí, dřevěných hraček, pedigových dekorací, šitých, vlněných i plstěných výrobků a šperků ze skla, smaltu, kovu i fima. Pro děti i dospělé budou připraveny řemeslné dílny. Učni ze SŠ Trhové Sviny připraví drobné občerstvení, vánoční dekorace, a ti, kteří studují obor umělecký kovář a zámečník pasíř, předvedou své umění v parku před tanečním sálem KD Trhové Sviny.

Úterý 11. prosince

„100 let od vzniku Československa“ v tanečním sále KD Trhové Sviny od 18:00 hodin přednáška Jana Ciglbauera a Pavla Mörtla o složitém procesu vzniku ČSR v Trhových Svinech a okolí. Vstupné zdarma.

Středa 12. prosince

Česko zpívá koledy v 18:00 na Žižkově náměstí. Regionální deníky spojují životy regionů i v adventním čase. Rozeznějí náměstí ve městech České republiky i v zahraničí, kde se přidají krajané, pěti nejznámějšími koledami. Přijďte si s námi zazpívat i vy!

Středa 12. prosince

Slavnostní představení knihy Stropnice autorem Milanem Koželuhem v kinosále KD Trhové Sviny od 19:00 hodin. Nenechte si ujít příležitost koupit krásný vánoční dárek pro své nejbližší. Vstupné zdarma.

Čtvrtek 27. prosince – pátek 28. prosince bude KIC zavřeno