608 436 941

Dožínková slavnost na todeňské návsi

Autor: Terezie Šindelířová | Zveřejněno: 20. září 2020 | 89x

Jako každý rok u nás patřila první zářijová sobota Dožínkové slavnosti, která se letos konala už po deváté. Počasí nám letos přálo a náš bohatý program tedy potěšil mnoho návštěvníků. Pro děti bylo připravené malování na obličej, tahání limonád, skákací hrad a skluzavka, jízda na koni. Prvním bodem odpoledního programu bylo vystoupení Národopisného souboru Doudleban, který předvedl krásné lidové tance včetně zpěvu. Dále jsme si připravili ukázku dravců, kde bylo možné vidět například sovu pálenou nebo orla mořského. Posledním bodem programu bylo tradičně loutkové divadlo pro děti.

Celým odpolednem nás provázela dechová Malá kapela Pavla Havlíka, která nejvíce potěšila naše babičky a dědečky. V podvečer ji vystřídala rocková kapela Denyno parťáci. K občerstvení nesměly chybět naše tradiční vepřové řízky, dále pak byla připravena cmunda a pikadory.

Poděkování patří: Městu Trhové Sviny, Autodopravě Mášl, panu Jiřímu Opekarovi, všem účinkujícím a vystupujícím, a hlavně hasičkám a hasičům SDH Todně, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celého dne.

 Foto: Linda Farková