608 436 941

Mikulášská nadílka na Svaté Trojici

Autor:  Jan Brabec                                                                                               Spolek přátel Svaté Trojice | Zveřejněno: pátek 28. prosince 2018 | 200x

Adventní akce 2018

Dřív si rodiny s dětmi na Svaté Trojici sháněly Mikuláše s andělem po všech čertech, popřípadě za nimi jezdily přímo, třeba až do pekla. Předloni se ale tyto postavičky v naší osadě znenadání objevily a od té doby se pravidelně v podvečer 5. prosince zjevují a roznášejí dětem (někdy i dospělým) zaslouženou nadílku. Nejinak tomu bylo i letos. Mezi šestou a osmou hodinou večerní jste mohli venku potkat spravedlivého Mikuláše, dva rozdováděné čerty a pár krásných andělů. Každý, kdo chtěl, pozval je dál, aby děti byly po zásluze za celý rok odměněny.

Při příchodu do obydlí se ujal řeči Mikuláš, který jako zázrakem věděl o dětech úplně všechno. Když bylo nepravostí hodně, ujali se práce čerti a po krátkém čase již děti slibovaly, že už budou hodné, budou si čistit zuby a budou pomáhat sourozencům i rodičům. V případě, že děti přidaly básničku, písničku nebo ti větší pár dřepů, dostaly od čertů kočičí zlato, od andělů zaslouženou nadílku, kterou si pro ně rodiče připravili a navrch i nějakou drobnost od našeho spolku.

Druhý den jsme po sčítání dětí v naší osadě s radostí zjistili, že ze všech našich 26 trojických dětí si čerti do pekla žádné nevzali. Tak snad to s těmi hříšníky nebude u nás až tak špatné. Děkujeme Mikuláši, čertům i andělům za krásný zážitek a těšíme se na ně i příští rok.