608 436 941

Halloween v Otěvěku

Autor: J. Vondrášková | Zveřejněno: pondělí 18. listopadu 2019 | 23x

Strašení bavilo malé i velké

Anglosaský svátek Halloween, který dodržují hlavně v anglicky mluvících zemích, si pomalu získává oblibu i v Čechách. Svátek je zábavou hlavně pro děti, a tak jsme to pojali i u nás v Otěvěku. V sobotu 2. 11. 2019 se konala oslava čarodějů a strašidel – Halloween. Děti i dospělí dorazili ve tři hodiny na náves v kostýmech a mohlo tak začít strašidelné odpoledne plné zábavy.

Za doprovodu tajemné a mystické hudby začala přehlídka strašidel, která se v průvodu vypravila na místní fotbalové hřiště, kde byla pro děti připravena spousta her a strašidelných klání (nakrmit pavouka mouchami, najít myši v obilí, sestřelit duchy prakem, žabí dráha, hadí bludiště, …). Po zdolání těchto náročných úkolů čekala děti sladká odměna.

V průběhu celého odpoledne bylo v sále k dispozici občerstvení – slané i sladké pečivo, ovoce, … - které přichystaly místní maminky, tety i babičky. Děti se mohly zahřát teplým čajem a dospělí výborným svařákem. Své místo si našly i tvořivé dílničky, kde si děti vyrobily strašlivého kostlivce nebo třeba ozdobily sklenici na svíčku.

Po zábavě na hřišti přišlo na řadu dlabání dýní. Děti se do dlabání zapojily se vší vervou, byla to úchvatná podívaná. Celkem děti vydlabaly a rozsvítili něco přes třicet strašidelných dýní.

Nebylo by to správné zábavné strašidelné odpoledne v Otěvěku, kdyby se do her a soutěžení nezapojili i dospělí. Soutěžilo celkem patnáct párů, které se vytvořily losem. Děti se rázem staly fanoušky a hlasitým pokřikem podporovaly své rodiče, prarodiče, tety a strýce v zavazování tkaniček jednou rukou, v běhu se „třema nohama“ či krmení polévkou „naslepo“.

Zlatým hřebem a vyvrcholením celého dne byla „Strašidelná stezka“ pro děti. V celém Otěvěku zhaslo pouliční osvětlení a stezku lemovali jen svíčky, duchové a strašidla. Všechny děti, ať už samostatně, s kamarádem nebo s rodiči stezku úspěšně zvládly a odměnou jim byl diplom a strašidelný přívěšek na památku.

Tímto bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a uskutečnění krásného halloweenského odpoledne plného zábavy. Obrovské dík patří zejména Petře Novákové, která vše vymyslela, připravila a zorganizovala. V neposlední řadě děkujeme všem za dobrovolné finanční příspěvky.