608 436 941

Čeřejovská májka

Autor: Václav Oulík | Zveřejněno: 25. května 2019 | 110x

Čarodějnice a májka v Čeřejově

Rok se s rokem sešel a v naší malé vesnici se již tradičně vztyčila čeřejovská májka. I když vyšel poslední dubnový den letos na pracovní den, zvládlo se vše včas a večer byla májka nahoře. Naši chlapi ji opět bez problému dokázali vyzvednout vlastníma rukama. Není to sice nejvyšší čeřejovská májka, ale výšku dohání vzhledem. Špičku se letos povedlo našim děvčatům opravdu pěkně nazdobit, a jelikož se nepotvrdily předpovědi meteorologů o dešti, vydržela pár dní ve své plné kráse. Celé odpoledne se nakonec velice vydařilo, ukázalo se i sluníčko a teploty dosahovaly téměř 20 stupňů. Všichni zúčastnění si užili jak zdobení a stavbu májky, tak večerní "návštěvu" čarodějnic.

Následující den v dopoledních hodinách se uskutečnil již 3. ročník průvodu prvomájových vozidel. Celé akce se zúčastnili i noví obyvatelé Čeřejova, takže jsme všichni měli výbornou možnost k vzájemnému seznámení.

Pevně věřím, že se za rok opět všichni sejdeme a užijeme si stejnou zábavu jako letos. Všem děkuji za účast a skvělou atmosféru.