608 436 941

Halloween v Otěvěku

Autor: J. Vondrášková | Zveřejněno: 17. listopadu 2021 | 31x

Anglosaský svátek Halloween, oblíbený hlavně v anglicky mluvících zemích, si pomalu získává stále více příznivců i v Čechách. Svátek je zábavou hlavně pro děti, a tak jsme to pojali i u nás v Otěvěku. V sobotu 6. 11. 2021 se konala oslava čarodějů a strašidel – Halloween. Děti i dospělí dorazili ve dvě hodiny na náves v kostýmech a mohlo tak začít strašidelné odpoledne plné zábavy.

Za doprovodu tajemné a mystické hudby začala přehlídka strašidel, která se v průvodu vypravila na místní fotbalové hřiště, kde byla pro děti připravena spousta her a strašidelných klání (nakrmit pavouka mouchami, najdi myšku, hadí spirála, vodnes voko, …). Po zdolání těchto náročných úkolů čekala děti sladká odměna.

V průběhu celého odpoledne bylo v sále k dispozici občerstvení – slané i sladké pečivo, ovoce, … - které přichystaly místní maminky, tety i babičky. Děti se mohly zahřát teplým čajem a dospělí výborným svařákem. Své místo si našly i tvořivé dílničky, kde si děti vyrobily strašidýlko na špejli nebo třeba ozdobily sklenici na svíčku.

Po zábavě na hřišti přišlo na řadu dlabání dýní. Děti se do dlabání zapojily se vší vervou, byla to úchvatná podívaná. Celkem děti vydlabaly a rozsvítili něco kolem třiceti strašidelných dýní.

Zlatým hřebem a vyvrcholením celého dne byla „Strašidelná stezka“ pro děti. V celém Otěvěku zhaslo pouliční osvětlení a stezku lemovaly jen svíčky, duchové a strašidla. Všechny děti, ať už samostatně, s kamarádem nebo s rodiči, stezku úspěšně zvládly a odměnou jim byl diplom a strašidelný přívěšek na památku.

Tímto bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a uskutečnění krásného halloweenského odpoledne plného zábavy. Obrovský dík patří zejména Petře Novákové, která vše vymyslela, připravila a zorganizovala. V neposlední řadě děkujeme všem za dobrovolné finanční příspěvky.