608 436 941

Otevření Chráněného bydlení Kaplice se blíží

Autor: | Zveřejněno: středa 15. února 2023 | 162x

V současné době probíhají poslední administrativní úkony spojené s otevřením nové služby Chráněné bydlení Kaplice. Chráněné bydlení je služba určená pro osoby se zdravotním postižením, které mohou a chtějí žít s potřebnou mírou podpory samostatně. V Kaplici na náměstí byla pro tyto účely městem Kaplice zrekonstruována budova bývalého katastrálního úřadu. Provozovatelem služby je Domov pro seniory Kaplice, příspěvková organizace Jihočeského kraje. Po splnění všech podmínek registrace je zahájení poskytování nové služby plánováno na 1. dubna 2023.

Celková kapacita Chráněného bydlení Kaplice je 14 lůžek. Pro osoby s tzv. vyšší mírou podpory vzniklo komunitní bydlení se čtyřmi samostatnými pokoji, společnou kuchyní, koupelnou a obývacím pokojem. Osobám s nižší mírou podpory je určeno deset samostatných bytových jednotek. Součástí každého bytu je vlastní koupelna a kuchyňský kout s lednicí a varnou deskou. Všechny byty jsou již plně vybavené nejen nábytkem (lůžko, vestavěná skříň, komoda, stůl a židle, trezor, předsíňová stěna), ale i TV držáky, datovými zásuvkami a protipožárním systémem.

O klienty budou pečovat asistenti 24 hodin denně. Snahou služby je u každého klienta dosáhnout maximální soběstačnosti. Asistenti budou zajišťovat jednak pomoc při každodenních činnostech (příprava stravy, pomoc s hygienou, vedení domácnosti, doprovod k lékaři, apod.) a zároveň podporu při začleňování do sociálního prostředí (zaměstnání, vzdělávací instituce, terapeutické aktivity a jiné).

Žadatelé o bydlení mohou kontaktovat sociální pracovnice na uvedených kontaktech: Mgr. Dana Pokorná, pokorna@domovkaplice.cz, 734 579 436 a Bc. Michaela Jarošová, jarosova@domovkaplice.cz, 606 755 081. Prohlídka bytů je po domluvě možná.

Zájemci o zaměstnání na pozici asistentů mohou zasílat životopis na podatelna@domovkaplice.cz,
tel. č. 734 579 437.

Více informací najdete na našich nových, uživatelsky příjemnějších, webových stránkách www.domovkaplice.cz.