608 436 941

Bezplatná poradna mezi §§ je v Trhových Svinech hojně navštěvovaná

Autor: Hana Šustrová, ICOS Český Krumlov | Zveřejněno: 15. února 2023 | 14x

Poradna mezi §§ poskytuje bezplatné sociální a právní poradenství v nejrůznějších oblastech práva včetně dluhové problematiky. Poradna má i platnou akreditaci na podávání návrhů na oddlužení. Pod neziskovou organizací ICOS Český Krumlov má poradna několik poboček na Českokrumlovsku, Kaplicku i Trhosvinensku. 

“Do poradny se na nás dlouhodobě nejvíce obrací lidé, kteří mají problémy s exekucí a dluhy,” upřesňuje Tomáš Zunt, ředitel ICOS Český Krumlov a pokračuje: “Další velkou skupinou jsou lidé, kteří řeší majetkové sousedské vztahy, pracovněprávní vztahy se zaměstnavatelem, rodinné vztahy, zejména úprava styku s dítětem. Velká sorta klientů řeší i spotřebitelské problémy - uzavřené smlouvy po telefonu, nedodané nebo rozbité zboží z eshopů apod.”

S inflací a vyššími cenami řeší lidé nejen dluhy a půjčky, ale i navýšení cen energií. “Přichází další skupina lidí, která chce rozvázat smlouvu s dodavatelem energií, hledá jiné řešení nebo řeší, jak navýšení cen doplatit. I těm můžeme poradit a pomoct,“ upřesnil aktuální problémy Tomáš Zunt.

Poradenství poskytujeme osobně po předchozím telefonickém (774 110 124) nebo e-mailovém (pravni.poradenstvi@krumlov.cz) objednání. Najdete nás na Žižkovo náměstí 40 (budova nové radnice, 2 patro dveře č. 205). Provozní doba poradny vždy v pondělí a ve středu od 8 do 16,30 hodin (mimo 3. Týden v měsíci), provozní doby ostatních poraden najdete na našem webu www.poradna.krumlov.cz.