608 436 941

Jaro se blíží a turistické výlety za poznáním a zážitky jsou tady taky

Autor: Ivana Pařízková tel.:  724 507 761, Alena Felendová 702 039 944 | Zveřejněno: 17. února 2020 | 13x

Sezonu zahájíme 25.4. jarní Prahou s neopakovatelnou atmosférou. Při pohodové procházce Vyšehradem s odbornou průvodkyní si prohlédneme hřbitov s Slavínem u kostela sv. Pavla a Petra, kde jsou pochovány významné české osobnosti. Pak přejedeme autobusem do Starého Města, kde si prohlédneme Betlémskou kapli, Týnský chrám s přilehlými památkami, jako například Chrám P. Marie Vítězné s největším oltářem v České republice. Dál navštívíme Františkánské zahrady, popřípadě Josefov.

V sobotu 6.6. si prohlédneme nejvýznamnější české královské město středověku, Kutnou horu, s barokními stavbami a středověkými chrámy zanesenými v seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme zde Chrám svaté Barbory, pětilodní gotickou katedrálu, kostel Nanebevzetí Panny Marie ve stylu barokní gotiky a unikátní Kostnici Sedleci u Kutné Hory, která je vyzdobená lidskými kostrami. Návštěvu kostnice u Kutné Hory doporučuje i CNN ve své cestovatelské sekci. Nakonec si v odpoledních hodinách prohlédneme národní klenot - starokladrubského koně v národním hřebčíně Kladruby (od r. 2019 též památka UNESCO).

Třetím výletem v sobotu 25. 7. plníme přání našich výletníků. Pojedeme si prohlédnout oblast Solné komory v Rakousku, v níž se těžila sůl již v dobách keltského osídlení. Prolínají se zde krásy jezer, vysokých hor a údolí. Čeká nás komentovaná procházka městečkem Gmunden, kolonádou k Ortovu vodnímu zámečku přes toskánský park k vile Toscana. S odbornou průvodkyní si prohlédneme městečko Svatý Wolfgang, s možností výjezdu vysokohorským vláčkem na Schafberg. Navštívíme i město Bad Ischl, kde mimo jiné navštívíme cukrárnu Zauner, kam chodila i císařovna Sissi.

Na konci léta 29.8. se vydáme zhlédnut pohádkové zámky Ludvíka Bavorského Neuschwanstein a Hohenschwangau. Jde o jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Německu. Zámky jsou na vysokém skalnatém vrchu v bavorských Alpách.

V případě Vašeho zájmu o některý z výletů se na Vás těší