608 436 941

Vánoční trhy v Todni

Autor: Terezie Šindelířová | Zveřejněno: 3. ledna 2020 | 38x

Již po páté jsme se na poslední adventní neděli (22. 12 .2019) sešli u nás na todeňské návsi, abychom při této příležitosti společně nasáli vánoční atmosféru. Trhy byly tradičně zahájeny vystoupením malých Todeňáčků, kteří za pomoci Evy Farkové a ostatních maminek připravili zážitek pro všechny přítomné.

Jako každý rok byla připravena soutěž o nejlepší vánočku. Tentokrát soupeřilo 7 vánoček o přízeň ochutnávačů. Jako minulý rok byly připraveny hlasovací lístečky a každý, kdo ochutnal mohl hlasovat. První umístění zůstalo v Todni u slečny Lenky Opekarové, druhé místo obsadila Barbora Švagrová z Ločenice a třetí místo obhájila paní Milena Caplová z Nesměně. K této pochoutce jsme popíjeli svařené víno nebo punč. Kdo neměl chuť na sladké, mohl si dát vařenou kukuřici či cmundu z naší polní kuchyně nebo pikador.

Nechyběl ani malý trh s výrobky od dětí, maminek a místních hasiček. Letošní výdělek právě z těchto výrobků jsme se rozhodli darovat do Domečku v Trhových Svinech, v celkové výši 7000 Kč. Celým odpolednem nás tradičně prováděl Keblanský kvintet, letos také doplněný nadanými hudebníky a zpěváky z Todně, s nimiž jsme si mohli zazpívat koledy, ale i různé vánoční písně.

Celé odpoledne se velmi vydařilo, děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a užili si tento den s námi. Doufáme, že se ve stejně hojném počtu sejdeme zase příští rok na poslední adventní neděli. V neposlední řadě chceme poděkovat rodině Šulistů, která nám již tradičně připravuje lahodné nápoje, kterými těší všechny návštěvníky.