608 436 941

Den seniorů v Otěvěku

Autor: J. Vondrášková | Zveřejněno: úterý 17. října 2023 | 5x

Na 1. října připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. V neděli 8. října 2023 od 14:00 jsme si tento významný den připomněli již po čtvrté i u nás v Otěvěku. V rámci kulturního programu se senioři mohli těšit z vystoupení dětí, které si pro ně nacvičily pásmo písniček a básniček. Děti nás provedly všemi ročními obdobími a typickými zvyky pro ně, a to vše pod vedením P. Novákové.

V průběhu celého odpoledne hrála k tanci a poslechu besednická dechová kapela Kašovanka. V sále bylo k dispozici chutné občerstvení – pití, chlebíčky, slané i sladké pečivo, které přichystaly místní maminky, tety a babičky.

Nedělní oslava Mezinárodního dne seniorů se vydařila, a když ke konci zazněly tóny známé lidové písně „Sokolíci“, nenechalo to některé seniory v klidu, vyskočili na stoly, zpívali a tančili jako za mlada.

Tímto bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a uskutečnění krásného odpoledne věnovaného našim seniorům. V neposlední řadě děkujeme všem za dobrovolné finanční příspěvky.