608 436 941

Velký hasičský úspěch SDH Todně

Autor: Terezie Šindelířová | Zveřejněno: úterý 20. června 2023 | 73x

Naši kluci se dostali až na krajskou hasičskou soutěž! Ale hezky pěkně popořádku, jak to všechno bylo.

Jak je každý rok zvykem, na jaře se konají obvodové hasičské soutěže v různých okrscích. Ani v našem obvodu tomu nebylo jinak, a tak jsme s několika týmy v sobotu 3. 6. 2023 vyrazili do Mohuřic. Z této soutěže postoupila 3 družstva – konkrétně muži bez omezení, ženy bez omezení a muži nad 35 let - na okresní soutěž, která se konala hned o týden později. Času na trénování tedy nebylo mnoho, i tak ale po týdnu náročném na tréninky jsme se 10. 6. 2023 vydali směr Lomnice nad Lužnicí předvést svoje dovednosti.

Muži nad 35 let soutěžili pouze v požárním útoku, ve kterém obsadili bramborovou (tedy čtvrtou) příčku. Kategorie muži a ženy bez omezení soutěžili ve 3 disciplínách, a to v běhu na 100 m překážek, štafeta 4x100 m a požární útok na nástřikové terče. Todenští hasiči a hasičky během všech disciplín ukázali, že hasičinu mají zkrátka v krvi. Po vyhodnocení jednotlivých disciplín se holky umístily na krásném 3. místě, což je úžasný a námi neočekávaný úspěch. Naši kluci však vybojovali 1. MÍSTO!!! a tím postoupili dál do krajského kola, které se konalo o týden později v Prachaticích.

A tak následoval další soutěžní víkend, kdy mužská posádka SDH Todně vyrazila na soutěž – už třetí týden za sebou. Krajské kolo v požárním sportu se konalo 17. 6. 2023 v Prachaticích. Naši kluci, připraveni jak nejvíce to šlo, zaběhli nejrychlejší útok ze všech týmů, za který jim náleželo 1. místo. V kategorii běhu na 100 m překážek se umístili na 3. místě a v kategorii štafeta 4x100 m se umístili taktéž na 3. místě. Po sečtení všech bodů z toho bylo výsledné 2. MÍSTO!!! Takovýto výsledek se dlouho v našem obvodu nepovedl. I vzhledem k věkovému složení našeho chlapského týmu (pardon kluci :D) je to úspěch neskutečný, co se jen tak nevidí. Abyste rozuměli, kluci převálcovali o dost mladší jedince ve svých kategoriích.

Tímto ještě jednou gratuluji a snad se takovýto úspěch ještě někdy zopakuje.