608 436 941

Dětský den s vítáním léta

Autor: Mgr. Petra Koprnová | Zveřejněno: 4. července 2022 | 16x

a 6. ročník PING-PONG CUPu na Svaté Trojici

Naše vesnice ožila 25. 6. 2022 již poněkolikáté dětským dnem spojeným s ping-pongovým turnajem. Místo bylo tradiční – opět jsme se všichni sešli u Lomečku. Díky pozdějšímu termínu konání jsme rovnou také přivítali léto a prázdniny. Počasí nám ze začátku dne moc nepřálo, ale po obědě se umoudřilo a bylo příjemně až do večera. Děti se tedy mohly během dne průběžně chladit ve vodách Lomečku. Kdo nechtěl (nebo neuměl) plavat, mohl brázdit vody Lomečku na lodi.

Na děti čekala spousta stanovišť s různými hrami a úkoly jako je překážková dráha, chůdy, hod granátem, hod míčkem na cíl, skákání v pytli, zatloukání hřebíků, kroket, vědomostní a další zajímavé hry. Nechybělo ani velmi zajímavé malování na obličej, kdy se naše děti proměnily v úžasná zvířátka. Další zajímavá disciplína byla střelba ze vzduchovky, kdy střelci mohli střílet i do divočáka. Někteří předvedli opravdu profesionální výkony, za které by se nestyděl ani zkušený myslivec. Samozřejmě nemohl chybět ani gibbonův pás pro malé i velké.

Novinkou byl závod o nejrychlejšího bojovníka, kdy si poctivě zasoutěžily děti, které běhaly v náročných terénních podmínkách, které připomínaly bojové prostředí. Dráha byla plná nástrah, dýmu a zvukových efektů. Za splnění úkolu dostávaly děti sladkou odměnu a za každé stanoviště získávaly zápis a po vyplnění kartičky dostaly zasloužené ceny. Za neuvěřitelné běžecké a dovedností výkony jsme se také odměnili sladkým nanukem a vychlazeným melounem. 

Neuvěřitelnou legraci jsme si také užili při vodním balónkovém rodeu, kdy vzduchem létalo 1555 balónků plných vody a místo na zem padaly na „lidské oběti“. Po dobu rodea nebyl před vodou nikdo v bezpečí. Než se člověk odhlédl na jednu stranu, šup, už chytil ránu z druhé strany. Po vodním balónkovém rodeu jsme se rychle převlekli do suchého a pokračovali v zábavě. 

Překvapením pro děti byla čokoládová fontána, kam si děti namáčely různé druhy ovoce. Během dne se děti mohly také občerstvovat nejrůznějšími pokrmy a lahůdkami – každá rodina připravila něco dobrého. A na závěr dostal každý účastník vysloužený pikador.

Skvělou náladu nám udržovala muzika, která nás doprovázela až do večerních hodin. Již tradičně se účastnil i klaun Pája, který nás celou dobu rozveseloval. Den se nám skutečně vydařil. Snad se za rok sejdeme alespoň ve stejném počtu a minimálně s tak velkým nadšením. 

Tímto bych ráda poděkovala všem dobrovolníkům, za jejichž přispění jsme mohli společně vykouzlit úsměvy na obličejích našich dětí.

Náš velký dík patří také našim sponzorům, díky nimž jsme mohli tuto akci uskutečnit. Touto cestou tedy jménem Spolku přátel Svaté Trojice děkuji našim sponzorům: SILHOUETTE Czechia s.r.o. a Stavitelství Matourek s.r.o.

Ještě jednou všem moc děkujeme za podporu a budeme se těšit na příští rok.