608 436 941

Mikuláš, anděl a čerti opět zavítali na Svatou Trojici

Autor: Mgr. Petra Koprnová | Zveřejněno: 15. prosince 2021 | 67x

Mikuláš, čert, anděl….. i letos si našli cestu na Svatou Trojici. Taky aby ne, dětí máme požehnaně a proto jsme se opět přeměnili na tato stvoření a vyrazili jsme pozlobit naši drobotinu. Masky, které nebyly jen děsivé, ale i dobrácké, jsme využili k potěšení a postrašení svých nezbedných, nebo naopak vzorných dětí.

Po setmění to všechno začalo. Mikuláš, anděl a početná družina čertů se vydala do každého svatotrojického stavení. Krásné kostýmy, paruky, řetězy, dupání a klepání na dveře… Tak přeci jen…Očekávání dětí se naplnilo. Někteří s radostí, jiní s obavami čekali, co když se čerti doslechli. Ale i ti největší zlobivci měli štěstí – za písničku, básničku nebo slib, že budou hodní, jim bylo odpuštěno a jako bonus obdrželi všichni balíček plný sladkostí.

Pro děti i pro nás je to krásné odreagování od předvánočního shonu. Starší děti sice ví, že přišli převlečení buď rodiče, nebo sousedé, ale i přesto má mikulášská tradice svoje kouzlo.

Pro všechny zúčastněné to byl nevšední zážitek, který si s radostí zopakujeme i napřesrok. Také bychom rádi poděkovali všem zúčastněným za pomoc.