608 436 941

Den seniorů v Otěvěku

Autor: J. Vondrášková | Zveřejněno: 19. října 2021 | 30x

Na 1. října připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Tento den je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům, je to den, který ukazuje na to, že bychom si měli uvědomit, s čím vším se senioři musí potýkat. Jedná se o mnoho překážek, a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším. Je to ale také den, kdy si lidé váží přínosů, které senioři pro společnost dělají.

V neděli 3. října od 14:00 jsme si tento významný den připomněli i u nás v Otěvěku. V rámci kulturního programu se senioři mohli těšit z vystoupení dětí, které si pro ně nacvičily pásmo říkanek, básniček a lidových tanců v duchu místních poměrů pod vedením M. Rychtaříkové a L. Stráské. Ještě dnes nám zní v uších dozvuky písně:

„V Oujezdě tam stával velkej pivovar,

vozili tam ječmen chlapi z Jedovar.

Odtuď vezli pivo dolů do Svinů,

pak zašli na jedno na Čáhovinu.

V noci je čekala cesta daleká,

nejhorší byl kopec do Otěvěka.

V Rankově už měli jazyk na vestě,

zbytek peněz poztráceli po cestě.“

V průběhu celého odpoledne hrála k tanci a poslechu dechová kapela Kašovanka. V sále bylo k dispozici chutné občerstvení – pití, chlebíčky, slané i sladké pečivo, které přichystaly místní dobrovolnice (maminky, tety i kamarádky).

Nedělní oslava Mezinárodního dne seniorů se vydařila, a když ke konci zazněly tóny známé lidové písně „Sokolíci“, nenechalo to některé seniory v klidu, vyskočili na stoly, zpívali a tančili jako za mlada.

Tímto bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a uskutečnění krásného odpoledne věnovaného našim seniorům. V neposlední řadě děkujeme všem za dobrovolné finanční příspěvky.