608 436 941

S létem jsme se rozloučili, podzim je plný akcí

Autor: Za RC Trhováček Mgr. Kateřina Neffe a Mgr. Eva Farková | Zveřejněno: 20. září 2020 | 31x

Prázdninové letní dny už jsou pro letošní rok za námi a my jsme moc rádi, že si děti, jejich rodiny a přátelé přišli poslední prázdninový den užít s naším Trhováčkem. Střelnice opět ožila dětským smíchem a zábavou. Akce Skotačení s Trhováčkem, konající se protentokrát v indiánském stylu, se zúčastnilo více než 80 dětí se svými blízkými.

Prostor střelnice proměněný velkým barevným totemem i dalšími indiánskými dekoracemi byl vyplněn šesti stanovišti, na kterých děti dováděly a získávaly indiánská razítka. K vyzkoušení byla například lukostřelba na bizona, vrh sekerou na terč, pohybovka s indiány nebo opičí dráha. Po splnění všech úkolů pak každý dostal drobné občerstvení a mohl si vybrat dárek, který se mu líbil. U brány areálu byla ve vnitřním prostoru vytvořena tvořivá dílna s pomůckami a materiálem, ze kterého se vyráběly indiánské čelenky, náušnice z korálků a peříček, náhrdelníky a další typicky indiánské předměty. Nechyběly ani tolik oblíbené skákací hrady, pro menší i větší děti, malování na obličej či možnost si zatancovat za doprovodu písniček. Novinkou byla příležitost nechat vyfotit děti či celou rodinu profesionální fotografkou. Tatínci pomohli rozdělat oheň, aby si děti mohly opéci buřtíky. Domácí zákusky, káva, čaj, popovídání s přáteli i zábava s dětmi – to vše bylo k dispozici ve vydařený den na sklonku prázdnin. 

V září též proběhl oblíbený Bazárek, který nabídnul plno krásných a užitečných věcí pro děti i dospělé. Děkujeme všem prodávajícím i nakupujícím, že svou účastí podpořili naši neziskovou organizaci, a hlavně všem dobrovolníkům, kteří se bez nároku na odměnu zapojili do organizace této akce.

Od 14. září už fungují v Trhováčku pravidelné kurzy, z dopoledních aktivit zveme maminky s dětmi na pondělní Setkávání s miminky (maminky s dětmi do cca 1 roku), úterní Cvičení s dětmi, středeční Setkávání v herně a páteční Zpívání s kytarou (vše maminky s dětmi od cca 1 roku). U odpoledních kurzů nabízíme volná místa na úterní Angličtině pro školní děti (od 16 hodin) a středeční Hravé flétně.

Trhováček se bude na vás všechny moc těšit 21. října od 17 hodin, kdy ve spolupráci s CKA organizujeme přednášku terapeutky a koučky Zuzky Dvořákové, kterou už z našeho centra znáte, tentokrát na téma Cyklická žena aneb Jak využívat svůj potenciál naplno po celý měsíc. O víkendu 24. – 25. října chystáme též pro rodiny tradiční Drakiádu – letos možná trochu netradičně…

Sledujte nás na FB Rodinné centrum Trhováček, na webu www.trhovacek.cz. Informujte se na telefonu 723 788 466 nebo na mailu trhovacek@seznam.cz. Těšíme se na Vás v prostorách Trhováčku v poliklinice B vedle lékárny.