608 436 941

Dubnové vzdělávací online webináře

Autor: P. Malíková | Zveřejněno: pondělí 22. března 2021 | 14x

Centrum komunitních aktivit Trhové Sviny vás tento měsíc zve na vzdělávací online webináře zaměřené na výchovu dětí a posilování vztahů v rodině. Webináře vedou zkušení lektoři, kteří se věnují programům na podporu rodiny.

Všichni si přejeme, aby se děti v rodině cítily dobře a aby cítily, že mají v rodině své nezastupitelné místo. Budeme společně hledat, jak dítě provázet.

JAK VYCHOVÁVAT ZDRAVĚ SEBEVĚDOMÉ DÍTĚ?

Jako první 31. 3. 2021 proběhl online webinář Jak vychovat zdravě sebevědomé dítě, kde nás lektorka z Rodinného centra Praha seznámila s pojmem „zdravé sebevědomí“. Dostali jsme se i na to, jakou roli hraje při výchově dětí naše vlastní sebevědomí a jak v dítěti podporovat vlastní sebeúctu, a tak předcházet šikaně.

PROČ JSOU ŠŤASTNÉ DĚTI ŠŤASTNÉ 8. 3. 2021 od 17:00 – 19:00

8. března 2021 nám Ing. Slávka Dokulilová, tentokrát z Centra pro rodinu Vysočina, přiblíží citové potřeby dětí a to, jak je naplňovat tak, aby Vaše děti byly šťastnými dětmi.

JAK VYCHOVÁVAT KLUKY? 14. dubna od 19 – 21 hodin

14. dubna proběhne online webinář, ve kterém se zaměříme na potřeby kluků: na co si dát při výchově kluků pozor a v čem je výchova jiná než u holek.

Máte doma syna a občas nevíte, jak s ním mluvit? Připadá vám jako z jiného vesmíru? Je to akční dobrodruh nebo naopak spíš introvertní typ?

Pojďte prozkoumat klučičí svět a dozvědět se, jak s kluky mluvit, aby nás poslouchali, podpořit jejich přirozený potenciál, aniž by vyhasly všechny naše síly a zaměřit se na dobrý vztah s tátou, který je prostě k nezaplacení. 

JAK NAŠE TĚLO REAGUJE NA STRES 19. dubna od 17:00 – 19:00

19. dubna pozveme mezi nás opět psycholožku Mgr. Kristýnu Markovou, která nám tentokrát ukáže, jak bojovat se stresem a s úzkostmi a jaký vliv má stres na naše zdraví.

PĚT JAZYKŮ LÁSKY 22. dubna od 17 – 19 hodin.

Pro každého z nás je životodárné žít v prostředí, kde se cítíme milováni: Setkáváte se s tím, že se všichni upřímně snažíme projevovat druhým lásku, přesto všichni zažívají chlad a pocity, že nejsou milováni a že hladoví po lásce? Problém je v tom, že každý z nás mluví svým vlastním jazykem lásky, kterému druzí nerozumí a pak nejsou schopni přijímat jeho konkrétní projevy. V rámci semináře se seznámíme se základními způsoby projevování lásky, rozpoznávání u sebe i u druhých a především u dětí.

JAK VYCHOVÁVAT HOLKY? 28. dubna od 17 – 19 hodin

Aby výchova holek nebyla opomenuta, nabízíme vám také online webinář, ve kterém se zaměříme na specifika výchovy dcer, na holčičí slabé i silné stránky, na co si dát pozor u vzorných holčiček a jak pomoci těm méně vzorným.

Budeme diskutovat s Ing. Marií Macounovou, proč jsou holčičky poslušnější, proč dříve mluví, kdy odloží růžové oblečení, proč potřebují kamarádky a kdy budou nutně potřebovat tátu.