608 436 941

Plánované pravidelné aktivity v CKA

Autor: Koordinátorka Centra komunitních aktivit Petra Malíková Tel.: 603 962 565, email: cka@tsviny.cz | Zveřejněno: úterý 23. února 2021 | 22x

Univerzita třetího věku

V únoru jsme zahájili se studenty letní semestr Univerzity třetího věku na téma „Lidské zdraví“. Studenti se schází jednou za 14 dní, nyní distanční formou. Při současné nepříznivé epidemiologické situaci si studenti nosí materiály domů s tím, že jim je zaslána přednáška elektronicky a mohou se účastnit U3V ze svých domovů. Rádi na další semestr rozšíříme naše řady také o další zájemce.

Seberozvojový kurz

Koncem února se v našem CKA rozběhne Seberozvojový kurz pro maminky, pořádaný ve spolupráci s Rodinným centrem Trhováček a společností Attavena, který je včetně hlídání dětí ZDARMA. Pokud by se chtěl ještě někdo připojit, má možnost se ještě přihlásit. Vzhledem k současné situaci se prozatím budou zájemci scházet online a jakmile to půjde, budeme se potkávat v prostorách CKA Trhové Sviny.

Manželské večery

V březnu by se měly v Trhových Svinech rozběhnout Manželské večery – kurz, který za dobu své existence našel neuvěřitelnou oblibu po celém světě. Manželské večery tvoří osm setkání, která mají páru pomoci upevnit vzájemné vztahy, prohloubit vzájemnou důvěru, naučit se komunikovat, řešit konflikty a jiné.

Senior klub

Další plánovanou aktivitou v CKA je dopoledne vyhrazené seniorům, kteří by se mohli pravidelně setkávat a posilovat sociální kontakty. Každý týden by byl připraven nějaký program přizpůsobený na míru přáním z řád účastníků, ať už s využitím kuchyně, tvořivých činností, osvětové činnosti, pouštění filmů a následných diskusí, výletů či jiných aktivit.

Multimediální a kreativní kroužek

Na své si přijdou i děti a mládež, pro které momentálně připravujeme dva kroužky – multimediální a kreativní. Podrobnější informace přineseme v příštím čísle Trhovosvinenských listů. Aktivity se rozběhnou nejspíš v dubnu.

Procházky s ergoterapeutem

Jak se říká „ve zdravém těle zdravý duch“, je třeba se hýbat.

CKA ve spolupráci s ergoterapeutkou Aničkou Havelkovou, kterou znáte z Rodinného centra Trhováček, pořádá procházky do blízkého okolí, kde si protáhneme svá těla a díky trekovým holím si posílíme svaly potřebné ke správné funkci pohybového ústrojí.

V CKA i za těchto opatření probíhají stále dvě pravidelné aktivity: doučování žáků a čtvrteční dopolední sociální poradna, kterou zajišťuje Archa Borovany. Obě je možné využít.

Jednorázové aktivity plánované v měsíci březnu

Den finanční gramotnosti

10. března a 17. března, dvě středy za sebou, vám nabídneme online webinář s názvem Den finanční gramotnostu. Budeme si povídat s Ing. Eliškou Valaščíkovou o tom, jak správně spořit peníze, kde nejlépe investovat, na co si dát pozor při sjednávání půjček a mnoho dalších užitečných témat.

Jak posílit své duševní zdraví

11. března by nás měla čekat přednáška na téma „Jak posílit své duševní zdraví“ s psycholožkou Mgr. Kristýnou Markovou.

16. března od 9:30 vás zveme na online webinář s p. Mgr Terezou Bicanovou na téma Očista těla – klíč ke zdraví

- Proč je očista těla důležitá pro naše zdraví?

- Jaké potíže může způsobit nesprávné stravování? – Například ekzémy, špatný spánek, únava a špatné zažívání. 

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

20. – 21. března bychom, pokud nám to situace dovolí, realizovali přeložený kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou.

100 let Trhových Svinů

Na 25. března je domluvená již několikrát přesunutá historická přednáška Jana Štiftera 100 let Trhových Svinů. Pokud se nebudeme moci sejít uvnitř CKA, můžete se těšit na historickou procházku městem s výkladem, jestli tedy situace dovolí.

Jarní tvořivá dílna

29. března bychom si vyrobili v tvořivé dílničce jarní dekoraci s Aničkou Ilčíkovou z Rodinného centra Trhováček, abychom se mohli připravit na Velikonoce a vyzdobit si naše domovy.

Sledujte prosím webové a facebookové stránky, kde budou aktualizovány případné změny. Někteří lektoři jsou ochotni přejít z důvodu trvající epidemiologické situace na online verzi.