608 436 941

Plánované pravidelné aktivity v CKA

Autor: Koordinátorka Centra komunitních aktivit Petra Malíková Tel.: 603 962 565, email: cka@tsviny.cz | Zveřejněno: 21. ledna 2021 | 14x

Univerzita Třetího věku

1. února 2021 zahájíme v našem Centru komunitních aktivit letní semestr Univerzity třetího věku, pokud nám to tedy situace dovolí. Pro ty, kteří by se k nám rádi přidali, je možné se přihlašovat do 15. února 2021. Pro letní semestr si účastníci Univerzity třetího věku vybrali téma Lidské zdraví.

Studenti se schází jednou za 14 dní v pondělí dopoledne od 9 hodin, kde si poslechnou přednášku na dané téma a společně vypracují test. Je tu prostor i pro volnou diskuzi, posezení u šálku kávy, sdílení praktických zkušeností a neformální rozhovory o dalších tématech, kterými jsou účastníci v běžném životě obklopováni.

Na první přednášku mohou přijít všichni zájemci, které toto pozvání zaujalo, a mohou se pak sami rozhodnout, zda jim tato forma studia vyhovuje a zda budou pokračovat či nikoliv.

Při nepříznivé epidemiologické situaci si studenti nosili materiály domů s tím, že jim byla přednáška zaslána elektronicky a mohli se účastnit U3V ze svých domovů.

Přihlašovat se můžete na tel.: 603 962 565, nebo na emailu: cka@tsviny.cz, kde ráda zodpovím případné dotazy.

Seberozvojový kurz

Koncem února by se měl v našem CKA rozběhnout Seberozvojový kurz pro maminky pořádaný ve spolupráci s Rodinným centrem Trhováček a společností Attavena, který je včetně hlídání dětí ZDARMA. Moc se těšíme na vaši účast.

Trénování paměti pro seniory

Od 18. února bude možnost se pravidelně setkávat každý čtvrtek od 9:30 – 10:30 ve společenské místnosti v Domě s pečovatelskou službou, kde bude probíhat trénování paměti. Existují různé mnemotechniky, které nám pomohou zlepšit paměť, více si pamatovat, a hlavně se setkávat v dobré společnosti, bavit se, vzpomínat, povídat si, malovat, skládat hlavolamy, cvičit jemnou motoriku a další. Trénování paměti zajišťuje ARCHA Borovany.

Manželské večery

Od 7. března by se měly v Trhových Svinech rozběhnout Manželské večery – kurz, který si za dobu své existence našel neuvěřitelnou oblibu po celém světě. Manželské večery tvoří osm setkání, které mají páru pomoci k upevnění vzájemných vztahů, prohloubit vzájemnou důvěru, naučit se komunikovat, řešit konflikty a jiné.

Senior klub

Další plánovanou aktivitou v CKA je dopoledne vyhrazené seniorům. Ti by se mohli pravidelně setkávat a posilovat sociální kontakty. Každý týden by byl připraven nějaký program přizpůsobený na míru přáním z řad účastníků, ať už s využitím kuchyně, tvořivých činností, osvětové činnosti, pouštění filmů a následných diskusí, výletů či jiných aktivit.

Multimediální a kreativní kroužek

Na své si přijdou i děti a mládež, pro které momentálně připravujeme dva kroužky - multimediální a kreativní. Podrobnější informace přineseme v příštím čísle Trhovosvinenských listů. Aktivity by se měly rozběhnout v březnu.

V únoru bychom rádi obnovili také aktivity, které byly kvůli vládním opatření zrušeny a přesunuty zatím na neurčito. Sledujte proto naše facebookové stránky a internetové stránky www.tsviny.cz, kde naleznete odkaz na CKA Trhové Sviny a kde budou aktualizovány akce pořádané v našem CKA.

V CKA i za těchto opatření probíhají stále dvě pravidelné aktivity: doučování žáků a čtvrteční dopolední sociální poradna, kterou zajišťuje Archa Borovany. Obě je možné využít.