608 436 941

Co tento rok plánujeme?

Autor: Tým pečovatelské služby | Zveřejněno: 16. února 2021 | 5x

Rok 2020 byl specifický a to, co znamenal, opravdu zjistíme, obáváme se, až za několik let. Po celý rok, i v době nouzového stavu, fungujeme bez větších omezení – jsme jednou ze služeb, které navzdory koroně musí zůstat dostupné. Zvládáme to, hlavně díky stabilnímu a zodpovědnému týmu spolupracovnic. Jim patří největší dík.

Naše služba si nadále vede dobře. Díky více zdrojovému financování jsou provozní náklady zajištěny a... jistě, vždy budeme chtít víc (na vyšší mzdy, lepší vybavení, vybavenější auta...), to už je tak nějak v lidské povaze.

Radujeme se ale i z maličkostí a těšíme se na další spolupráce. Nově je to s poradnou pro pečující Diakonie „Pečuj doma“ i Centrem pro pečující v Třeboni, které funguje od loňského roku. Vedeme kurzy trénování paměti pro aktivní seniory a podílíme se na dalším rozvoji služeb v našem regionu. Většina aktivit doposud probíhá online a dopisní formou, ale věříme, že ne napořád.

Málokdo tuší, jaký bude letošní rok v souvislosti s koronavirem, snažíme se počítat s optimistickou variantou a máme plány. Naše pečovatelky si prohloubí dovednosti o koncept Bazální stimulace, která pomáhá u ležících klientů k tomu, aby se zejména po tělesné stránce cítili dobře. Jak tato technika, tak např. šetrná manipulace s nemohoucím (zejména, abychom jako pečující neublížili vlastním zádům) budou k dispozici rodinám, kam dojíždíme anebo těm, které pečují sami a chtějí jen zaškolit. Stačí se ozvat buď telefonicky na číslo 777 62 09 52 anebo e-mail: info@archaborovany.cz.

Nestyďte se říct si o pomoc. Pečující nemusí být sám a požádání o podporu není známkou selhání. Ba právě naopak!

Obecně, seniorům v současné kovidové době můžeme pomoci i s registrací do Centrálního rezervačního systému. Zajistit můžeme také odvoz a doprovod do očkovacího centra. Nepohybliví senioři, kteří se do centra sami nedostanou, budou očkovaní později svým obvodním lékařem – ve chvíli, kdy i k lékařům budou distribuovány vakcíny. Do rezervačního systému se tedy hlásit nemusí.

Máte-li další otázky ohledně očkování, můžete zkontaktovat bezplatnou očkovací linku Jihočeského kraje 800 100 450.

Zároveň vás chceme ujistit: nebojte se kontaktu s pečovatelkami. Pravidelně každý pátý den jsou testovány antigenními testy, používají ochranné pomůcky a mají-li projevy respiračního onemocnění, zůstávají mimo službu. Nebojme se sebe navzájem, chraňme se a buďme spolu.