608 436 941

Tvoří se vám doma plíseň, aneb co dokáže odhalit termovizní kamera

Autor: | Zveřejněno: 26. prosince 2020 | 21x

Nevyhazujete zbytečně peníze oknem? A to doslova … možná vám okna řádně netěsní nebo chybí kus izolace tam, kde by měla být. Právě teď, s klesajícími venkovními teplotami, nastává nejvhodnější období pro využití infrakamery. Pomocí termovizního měření lze odhalit tepelné úniky budov nebo zjistit tepelné mosty a vady stavebních konstrukcí. Pokud se u vás doma tvoří plísně či se drží vysoká vlhkost, pomůže vám informace, v kterých místech dochází k největšímu ochlazování stěn a jak daný problém nejlépe vyřešit. Problém můžeme zjistit i u na první pohled neviditelných míst. Stačí, aby jedna neposedná kuna vyžrala kus tepelné izolace ve střeše nebo firma neprovedla zateplení kvalitně a problém je na světě. Proto je vhodné si projít termovizní kamerou důkladně celou budovu a to jak z exteriéru, tak i interiéru.

A jak vlastně taková infrakamera funguje? Termovizní kamera nám umožňuje bezkontaktně snímat infračervené záření těles, která snímáme a převést obraz do tzv. termogramu. Z něj pak dokážeme vyčíst předpokládanou teplotu povrchů a zjistit problematická místa. Měření budov by mělo být prováděno vždy s co nejvyšším teplotním rozdílem mezi interiérem a venkovním prostředím, proto se dá měřit pouze během zimního období, kdy jsou venkovní teploty pod bodem mrazu nebo alespoň kolem nuly.

Pokud potřebujete poradit či chcete změřit váš dům termovizní kamerou, využijte bezplatnou a komerčně nezávislou poradnu! Můžete si vybrat, zda vám stačí provést termovizní měření a snímky ukázat na displeji infrakamery a okomentovat. Pokud potřebujete z měření písemný výstup, zpracujeme vám protokol, který bude obsahovat data a snímky z měření včetně našeho komentáře a doporučení, jak odstranit případné tepelné mosty a vady stavebních konstrukcí. Zcela ZDARMA je tato služba v Českých Budějovicích a blízkém okolí, dále se cena řídí platným ceníkem viz www.eccb.cz. Můžete se objednat na tel. čísle 387 312 580 nebo emailem na eccb@eccb.cz.

Činnost Energy Centre České Budějovice je spolufinancována z rozpočtu Jihočeského kraje.