608 436 941

Informace z Archy

Autor: Celý tým pečovatelské služby Archa | Zveřejněno: sobota 12. prosince 2020 | 13x

Projekt Úsměvy do schránek myslí na osamělé seniory

Pečovatelská služba pomáhá těm, kteří již nejsou docela soběstační. Přichází do jejich domovů, poznává jejich životní příběhy a rodinu. Čtenáře těchto řádků možná překvapí, že nejeden náš uživatel žije sám, rodinu má daleko, přátelé již odešli, v sousedství již nejsou starousedlíci… Jsou osamělí. Právě pro tyto lidi jsme se přihlásili do projektu Úsměvy do schránek. Studentská nezisková organizace Mise naděje shromažďuje adresy domovů a služeb, které pečují o osamělé seniory. Dobrovolníci pak mohou na tyto adresy posílat přání a pozdravy určené právě jim.

K nám do Borovan přišly pozdravy z Pardubic, z Prahy, ze Zlína a největší poštovní zásilka z Písku od skautského oddílu Stínadla. Moc děkujeme, nejvíc za adresáty, kterým pozdravy přinesly opravdovou radost

Mnoho díků

Vánoční atmosféra. Co ji vytváří? Tam, kde jsou lidé sami, jsou to symboly, tradice. Na stole nesmí chybět tácek s cukrovím, v květníku vánoční hvězda. Obojím byli obdarováni senioři, kteří jsou sami, a obojí zmíněné pro ně není samozřejmostí. Děkujeme ochotným cukrářům, kteří se v prosinci zapojili do akce „Oslaď život seniorům“ a podělili se o vánoční cukroví. A stejně srdečně děkujeme panu Františku Šotolovi za vánoční hvězdy, které naším prostřednictvím daroval třiceti seniorům doma. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Vám i všem ostatním přejeme do nového roku 2021 jediné – pevné zdraví. To ostatní už nějak společnými silami dáme. Za naši pečovatelskou službu se budeme snažit být každý den oporou těm, kteří to budou potřebovat.

Ať celý rok prožijeme všichni ve zdraví a doma.