608 436 941

Trhováček ukončil léto a započal nový školní rok

Autor: Kateřina Neffe a Eva Farková | Zveřejněno: 21. září 2019 | 66x

Rodinné centrum Trhováček uspořádalo loučení s létem

Měsíc září se tradičně nese v duchu školních povinností, ať už pro mladší či starší školáky a předškoláky. Léto se neúprosně chýlí ke konci a pomalu a jistě přichází barevný podzim, proto Rodinné centrum Trhováček uspořádalo loučení s létem. Odpolední akce se uskutečnila ve čtvrtek 29. 8. na Střelnici. Akci zorganizovali dobrovolníci z řad Trhováčku, ale i mimo něj, čímž jim všem patří velké díky. Děti si mohly vyzkoušet šest připravených stanovišť. Při vstupu však každého zaujal velký žlutý skákací hrad, který ani na malou chvíli nezůstal bez povšimnutí. Vedle hradu byla připravena opičí dráha. Úspěšnost stanoviště byla stoprocentní a děti si odnášely razítka a sladkou odměnu stejně tak, jako z ostatních aktivit. Další stanoviště děti přivítalo velkým nafukovacím zvířetem umístěným na vysokém špalku. Úkolem bylo pomocí dřevěné palice tygra shodit. Toto stanoviště i další všichni hravě zvládli. Nikomu nedělalo problém chytání dřevěných ryb na udice, trefování se míčkem do pyramidy plechovek, přiřazování barevných polštářků do správného kyblíčku a namotávání plyšáků na vařečku pro trénování zručnosti a rychlosti. Velký zájem byl i o malování na obličej.

V průběhu odpoledne si návštěvníci akce opékali buřty a občerstvovali se domácími dezerty. K dispozici byla také hudba, která za pomoci organizátorů rozpohybovala nejednoho účastníka. Nálada i veškeré momenty byly zachycovány objektivem a pro všechny to bude jistě milá vzpomínka na skotačení věnované dětem ke sklonku léta. Závěrem je na místě velmi poděkovat myslivcům za poskytnutí Střelnice pro akci Rodinného centra Trhováček.

Od 16. září pak v Trhováčku začal pravidelný program, nové kurzy se během prvních týdnů rychle zaplnily, takže například Angličtina pro děti i Dětské tancování hlásí stop stav. Od 2. října začínáme úterní kurz Němčiny pro dospělé (středa 17 – 18:30), na který se ještě můžete přihlásit. Otevřené je také čtvrteční Cvičení pro ženy (čtvrtek 17:30 – 18:30). Hlásit na naše aktivity se můžete na telefonním čísle 723 788 466 nebo na mailu trhovacek@seznam.cz.

Bez přihlášení mohou rodiče s dětmi kdykoliv i během roku přijít na úterní Cvičení s dětmi a páteční Zpívání s kytarou či houslemi. V pondělí od 15 do 17 hodin je možné přijít si jen tak pohrát do herny, třeba i s babičkou či dědečkem. Rodinné centrum Trhováček pak nabízí i programy pro maminky s miminky do 1 roku či pro těhotné ženy a jejich partnery. Do ledna pak také v centru a přilehlých prostorách probíhá kurz Zpátky ve hře cílící na maminky vracející se po rodičovské do zaměstnání.

V říjnu se též můžete těšit na tradiční zábavnou akci pro rodiny – 20. října od 15 hodin pro vás na Střelnici organizujeme Drakiádu. Během následujících měsíců nás pak také čeká několik vzdělávacích akcí – chystáme přednášku se zubní lékařkou o dětských zubech a péči o ně, přednášku s logopedkou o možnostech logopedické prevence a 5. listopadu diskusi s terapeutkou na téma, jak se mění partnerský vztah s příchodem dětí.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našem FB a na stránkách www.trhovacek.cz.