608 436 941

Otevření nově zrekonstruované kaple v Dlouhé Stropnici

Autor: mp | Zveřejněno: pondělí 2. září 2019 | 123x

Vernisáž dvojjazyčné výstavy „Společné kořeny – společná budoucnost, Novohradské hory vyprávějí“.

Vernisáž trvalé expozice

Slavnostního otevření nově zrekonstruované kaple Panny Marie Lurdské v neděli 25. 8. 2019 se zúčastnili představitelé obcí Horní Stropnice a rakouského Harbachu, místní obyvatelé, rodáci a řada čestných hostů z obou stran hranice. O hudební doprovod se postarala paní Jana Šulistová, DiS a její žákyně Štěpánka Čermáková.

V interiéru kaple, která je majetkem Obecního úřadu v Horní Stropnici, proběhla vernisáž trvalé expozice, zaměřené na přiblížení zásadních událostí života obcí hornostropnického regionu v letech 1900-1970. Návštěvníci se prostřednictvím panelů na stěnách kaple mohou také seznámít s významnými osobnostmi regionu a jejich osudy.

Starosta obce, Václav Kučera, poděkoval při této příležitosti všem, kdo se na opravě kaple i na přípravě výstavy podíleli, a popřál Dlouhé Stropnici a celému hornostropnickému regionu co nejvíce spokojených návštěvníků.

Autorka celé expozice, paní Zora Tesařová, nezapomněla ani na ty nejmladší, kteří se svými rodiči Dlouhou Stropnici navštíví. Pro ně jsou v kapli připravené interaktivní hry a drobné dárky v podobě česko - německého pexesa nebo záložek do knih.

Kaple je pro zájemce o regionální historii otevřena denně a zdarma.