608 436 941

Léto budiž pochváleno

Autor: Ing. Miroslav Kolár | Zveřejněno: úterý 27. srpna 2019 | 73x

Malé zamyšlení

Na sklonku letošního povedeného léta jsem zavítal do mého rodného města, do Trhových Svin. Ani ne tak na Valdaufa, jako na mou oblíbenou hudební skupinu Argema, kterou se mi nedaří odchytit živě v Praze. Argema mittrei jeden z největších motýlů světa - nezklamal má očekávání; zahráli všechny pecky, které jsem si v duchu přál, a já konstatoval, že na zaplněném náměstí v Trhových Svinech se zpívá a tančí stejně dobře, jako kdekoli jinde u nás.

Také jsem kolem Svin trochu „cestoval“. Hanzlův mlýn bude zřejmě v hodině dvanácté definitivně zachráněn a kostel Svatá Trojice má konečně důstojný interiér, opravenou střechu, a tak už jen ten ambit? Zašel jsem tam k blízké kapličce s pramenem „zázračné“ vody, smočil v ní oči, ale – co platno – obraz Nejsvětější Svaté Trojice uvnitř kaple jsem lépe neviděl. Pomohl až návod na pozorování obrazu položený na zemi. Ten poučuje:

Záleží na tom, co všechno chcete vidět.

Stojíte-li přímo proti, nevidíte skoro nic, že? Leskne se to.

- Chcete-li vidět Ježíše a Ducha Sv., jděte zcela doprava.

- Chcete-li vidět Otce a Ducha Sv., jděte zcela doleva.

- Chcete-li vidět celou Nejsvětější Trojici, nezbývá než pokleknout (nejlépe k modlitbě),

hluboko se sehnout a pohlédnout vzhůru.

Není to dobře zařízené?

Vyzkoušel jsem a funguje to! Stejně tak v obyčejném lidském životě. Máte-li před sebou Člověka, o kterém toho zatím mnoho nevíte, je vám ale sympatický, přitahuje vás, zkuste se na něho podívat postupně zleva – doprava, a když to nepomůže, poklekněte a dejte mu znát, že vás zajímá. Zjistíte tak jeho „tajemství“, a je už jen na vás, jak s takovým poznáním naložíte.