608 436 941

Pošesté se myslivci z Trhových Svinů věnovali na střelnici dětem

Autor: Jan Špilauer – předseda spolku | Zveřejněno: 10. července 2019 | 105x

Dětský den s myslivci na střelnici

9. 6. 2019 byl Mysliveckým spolkem Trhové Sviny pořádán dětský den - jak jinak, než v mysliveckém stylu.

Z předešlých ročníků načerpané zkušenosti nás inspirují a je stále co zlepšovat. Naopak osvědčené a oblíbené věci není dobré zapomínat, proto se naši dlouholetí návštěvníci mohli těšit na pana Vondrušku a jeho dravce, Honzu Veselýho s koněm, na vzduchovkový turnaj, lukostřelbu, prezentaci trofejí, poznávání dřevin a jiné. Před rokem měl premiéru vědomostní kvíz, který byl výborným nápadem a rádi jsme u něho zůstali. U vchodu do střelnice byl krásný vyřezávaný včelí úl v podobě medvěda a včely za sklem, nechyběla ochutnávka medu.

Po zahájení dětského dne předsedou spolku byla v příslušné části střelnice předvedena broková střelba na střelišti Trap, aby naši návštěvníci viděli, jak vypadá a také jak létá „asfaltový holub“, než je trefen a mnohdy na prach rozbit zkušeným střelcem. Po této ukázce následoval program volnějšího rázu, kdy se děti volně pohybovaly po areálu střelnice a sbíraly razítka na návštěvnickou kartičku.

Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení a spousta drobných cen. Po poledni proběhla ukázka s dravci s odborným výkladem majitele ptačí družiny pana Miloslava Vondrušky. Nově mohly děti kreslit obrázky ve stanu jednoho ze sponzorů. Došlo i na obměnu některých trofejí, kdy bylo možné na shozech paroží rozpoznat stále si lidmi pletoucího losa se sobem, či obdivovat skutečně kapitální, téměř šestikilový shoz jelena osmnácteráka. Nechyběli ani hasiči, kteří dětem napustili malý bazén vodou, ve které v tomto krásném, ale parném dni děcka skotačila.

Na závěr 3 děti s nejlepšími znalostmi dostaly od myslivců diplom a knihu. Nejlepší střelci taktéž diplom a malou sošku pozlaceného střelce. Ti, kteří nevydrželi na akci do vyhodnocení, které bylo až v odpoledních hodinách, o své ocenění nepřišli, protože jim bylo předáno prostřednictvím školy, a to nejenom trhovosvinenské, neboť k nám zavítali děti z míst i mimo Trhové Sviny.

Každý z dětských návštěvníků dostal několik drobností a sladkostí od sponzorů, kteří přispěli nejvíce po materiální stránce, díky svým produktům, propagačními předměty, ale i finančně. Každoročně nás na holičkách nenechají naši věrní výrobci sladkostí, paní Homolková a manželé Šnokhausovi. Stejně tak nás opakovaně podporují pan Dědouch, Achilles, Kooperativa, Partners a nově i Allianz. Za drobný finanční dar děkujeme společnosti A. Schmied, s.r.o. a našemu mysliveckému kolegovi, panu Stanislavu Němečkovi. Díky lidem, kteří nás tímto podpořili, jsme mohli podělit všech 105 dětí, které se rozhodly navštívit tento již šestý ročník, aby se mohly pobavit a třeba i získat nějaké nové vědomosti. Co se týká návštěvnosti, tak jsme zaznamenali mírný pokles dětí, který vzhledem ke kapacitám personálu byl pro nás myslivce lehce pozitivně vnímán. Nebyl to jediný dětský den v našem okolí a popravdě, aby dvacet myslivců zajistilo dětský den pro 150 dětí plus jejich doprovod, jako tomu bylo před rokem, bylo pro nás už na samé hranici našich organizátorských možností. Ale i na toto množství jsme byli připravení a věříme, že s pomocí našich věrných podpůrců takovéto počty opět zvládneme, třeba zase za rok v roce 2020.

Za MS Trhové Sviny bych rád poděkoval všem, kteří přišli a tím podpořili aktivitu místního mysliveckého spolku.