608 436 941

Pohádkový Buškův hamr

Autor: Text a foto - Dagmar Nováková | Zveřejněno: úterý 25. června 2019 | 172x

Dětský den na hamru

Viděli jste na Buškově hamru vodníka?

7. června jste tu mohli potkat nejen zeleného hastrmana, ale i vílu, lišku, zajíčka, vojáka či princeznu. Konal se totiž tradiční dětský den Domečku Vítej, léto!, tentokrát na téma pohádky.

Děti procházely různá stanoviště, např. hádání bylinek a koření, střílení ze vzduchovky, skákání v pytli, skládání obrázků a jiné. Soutěžily s nadšením a zápalem, za což je čekala bohatá odměna a sladkosti, které jim rozdávala červená puntíkatá beruška.

"Nejvíc se mi líbilo střílení a potom skládání obrázku. Dostal jsem medaili, zubní kartáček a pastu, " říká desetiletý Dominik. "Mně se líbilo také střílení a dostal jsem Avangers hrneček a poukaz na Stezku korunami stromů na Lipně, " ukazuje hrdě o něco mladší Natánek.

A co na dnešní akci říká paní Ludmila Rajnohová z Domečku? "Bylo štěstí, že nám vyšlo krásné počasí, jsme rádi, že děti přišly, že si udělaly hezké odpoledne. Jsou tady i celé rodiny, což nás těší. Děti si hezky zasoutěžily, dostaly odměny a rodiče byli také moc spokojení…”

Na akci jako dobrovolníci pomáhali mladí z Klubu Archa. Dětský den Domečku podpořily tyto firmy: dm drogerie markt, s. r. o., LIPNO SERVIS, s. r. o., Šnokhaus – Sdružení pro výrobu cukrářských výrobků, Cukrářství Homolková, TESCO Tábor, Divadlo Otty Schwarzmὔlera, MKS zapůjčilo divadelní kostýmy aj.