608 436 941

Neznáte také někoho, kdo by stál o návštěvu?

Autor: Tereza Umlaufová – koordinátorka projektů | Zveřejněno: pondělí 17. června 2019 | 76x

Terénní pečovatelská služba ARCHA

Příběhy pečovatelské služby jsou možná obyčejné, ale takový život často je. Paní Marie dlouhodobě zvládala svůj život doma, za podpory pečovatelek. Pak se její stav náhle zhoršil, přicházely často pády. Jediným řešením pro paní Marii bylo přestěhování do domova pro seniory. Jsme spolu stále v kontaktu a před několika dny nám poslala krásnou zprávu:


"I když mám vše, co potřebuji, jsou na mne hodní a slušní, chybí mi tu služba, kterou jsem u vás tak ráda využívala. Odvoz kamkoliv dle domluvy. Zatím mi pomohl švagr s odvozem k doktorovi, nebo jsem použila taxi. U vás jsem byla jako pod dohledem anděla strážného a současně ve vaší příjemné společnosti."


Naše klienty v domovech pro seniory často navštěvujeme. Vzpomínáme na prožité a těšíme se ze společného setkání. Pro paní Marii i ostatní je nesmírně cenná možnost, být stále v kontaktu s těmi, které potkávali doma. Přestěhování do zařízení sociální péče by nemělo znamenat zpřetrhání dosavadních vztahů člověka.

Terénní pečovatelská služba ARCHA pomáhá a podporuje klienty na Trhosvinensku a v Českých Velenicích v běžných úkonech péče o sebe a domácnost. Podporuje uživatele při pohybu venku, organizuje volnočasové aktivity a jiné. Více info naleznete na www.archaborovany.cz anebo telefonním čísle: 399 499 936.