608 436 941

ICOS Český Krumlov získal prestižní značku spolehlivosti

Autor: Tisková zpráva | Zveřejněno: neděle 23. ledna 2022 | 5x

Tato organizace poskytuje své služby i v našem městě

Na sklonku roku 2021 rozhodla odborná Rada pro hodnocení spolehlivosti při Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR o přidělení Značky Spolehlivosti obecně prospěšné společnosti ICOS Český Krumlov. ICOS se tak zařadil ke 24 organizacím v ČR, které prošly nezávislým hodnocením a mohou se pyšnit titulem “Prověřená veřejně prospěšná organizace”.

Značka potvrzuje dárcům i veřejnosti spolehlivost organizace i z hlediska hospodaření s financemi

V listopadu 2021 navíc získalo Rodinné centrum při ICOS Certifikát značky kvality

ICOS Český Krumlov o. p. s. je již 22 let fungující neziskovou organizací, která dlouhodobě poskytuje a rozvíjí sociální a na ně navazující služby. Prioritně se zaměřuje na příhraniční regiony jižních Čech s důrazem na Českokrumlovsko. Mezi hlavní služby ICOS patří Osobní asistence pro seniory i děti se zdravotním postižením, Bezplatná právní poradna pro lidi v krizi, Dobrovolnické centrum, pod nímž pomáhají desítky vyškolených dobrovolníků například v domovech pro seniory, nemocnici i lidem s postižením, Podpora rodin s komplexním souborem služeb pro rodiny s dětmi v krizi, Rodinné centrum Krumlík včetně provozu dětské skupiny, preventivní programy Spirála pro školy či spoluprovoz chráněné dílny.

ICOS je držitelem několika dalších prestižních ocenění – například Neziskovka roku ČR v roce 2016 – 2. místo, Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v roce 2020 – taktéž 2. místo.