608 436 941

Den ochrany přírody v zámeckém parku po osmé

Autor: Za organizační výbor: Kas.,Voch., Sta., Bry. | Zveřejněno: 21. května 2019 | 109x

8. ročník Dne ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali již na osmý ročník Dne ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství 2019, který proběhne za každého počasí v zámeckém parku dne 15. 6. 2019 se startem ve 14:00 hodin. Za dobrovolné vstupné, jehož výtěžek použijeme na vzdělávací interaktivní prvky o přírodě pro návštěvníky zámeckého parku, zažijete hodně zábavy a věříme, že strávíte v kruhu celé rodiny krásné odpoledne, podvečer i večer, neboť závěr akce směřujeme k času 21.30. Akce se koná pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

Těšit se můžete na stanoviště pro děti, pro které budou připraveny soutěže ve znalostech o rybářství, myslivosti, včelařství, lesnictví a dalších odvětvích souvisejících s činností člověka v přírodě. Chybět nebudou včelaři s ukázkou života včel v úlu a prodejem medu přímo od včelařů z regionu, sokolníci se svými vycvičenými dravci, stanoviště se střelbou z luku a vzduchovky, jízda na koni s Markétou a výtvarná dílna s Bohunkou s malováním dětem na obličej zdarma. Pro děti, které se soutěžního klání zúčastní, bude připravena točená zmrzlina zdarma. Dospělí si přijdou na své při týmové soutěži dřevorubců nebo soutěži v hodu polenem o celý kus srnčí zvěře a ženy o cenu s překvapením. Do soutěže v hodu polenem je v dámské i pánské soutěži navíc připraven pro vítěze poukaz rovněž s překvapením.

Na akci dále nebude chybět stánek Lenky Brychtové, lektorky Nordic Walking a Fit kostka koloběh s půjčením koloběžek zdarma v areálu parku. Pro kluky bude připravena autodráha a pro všechny ostatní romantiky jízda loďkou po zámeckém jezírku.

Samozřejmostí je vystoupení dechové kapely VESELÁ MUZIKA pod vedením Josefa Vochosky a nově i jeho malé moderní skupiny PARTY. O občerstvení se postarají sportovní rybáři s nabídkou grilovaných ryb a myslivci z Nových Hradů s gulášem z divočáka a pivíčkem od Budějovického Budvaru. Novinkou v občerstvení bude Míra Maier se svou specialitou – prasetem na rožni.

Všechny děti, které se zúčastní soutěže a odevzdají bodový lístek, obdrží pytlík plný překvapení a pro 100 nejrychlejších budou připravena stylová trička od firmy Petrášek 1988. Závěr dne bude ve znamení dobré hudby a dobrého pití.

Vezměte tedy 15. června 2019 ve 14:00 hodin své blízké a přijďte si s námi užít den plný zábavy a poznání o přírodě, jejíž ochrana a poznání je naší prioritou. Nezapomeňte, že měsíc červen je měsícem myslivosti a ochrany přírody. Proč, to se dozvíte, když dorazíte. Těšíme se na vás.