608 436 941

Z Nazaretu

Autor: | Zveřejněno: 14. března 2019 | 119x

Informace z Nazaretu

„Každý má nějaký handicap, každý má nějaké obdarování“

Nazaret mimo chráněné textilní a keramické dílny provozuje také sociální služby určené lidem s postižením od 18 let. Hlavním posláním je přispět k jejich aktivnímu přístupu k životu a začlenění do společnosti. 

V současné době přijímáme nové klienty:

do CENTRA DENNÍCH SLUŽEB

do SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY

  • Nabízíme pomoc s hygienou či stravováním, doprovod, cvičení, muzikoterapii, výtvarné činnosti, keramiku, relaxaci, sport (Boccia), výlety, kulturní akce aj.
  • Plnohodnotně prožít den, příležitost k setkávání, podpora soběstačnosti a sociálního kontaktu.
  • Nabízíme pomoc s hygienou či stravováním, podpora pracovních návyků, těžištěm je práce s hlínou (keramika) a s vlnou (plstění).
  •  Možná příprava na chráněný trh práce.

Nabízíme také MOŽNOST DOPRAVY z bydliště a zpět.

Centrum denních služeb a doprava jsou poskytovány za úhradu, služby Sociálně terapeutické dílny zdarma.

Pokud si myslíte, že Vám nebo někomu blízkému mohou naše služby pomoci, napište nám či se přijďte podívat (kontakt: Bc. Lucie Kavalíková, tel. 775 525 780, socialni.nazaret@gmail.com ).

Vy rozhodujete, my pomáháme

Nazaret se úspěšně zapojil do grantového programu obchodního řetězce Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ s projektem Putování s Oslem – letní tábor pro postižené. Tábora se účastní současní, ale i bývalí klienti střediska a další lidé s handicapem. Z celkem 536 žádostí náš projekt postoupil do regionálního finále. Ucházeli jsme se o první příčku v Tesco obchodě Domoradická v Českém Krumlově společně se dvěma dalšími projekty. O vítězi rozhodovali zákazníci obchodu Tesco hlasováním - za jeden nákup obdrželi jeden žeton, který vhodili do kasičky vybranému projektu. Po sečtení všech žetonů jsme získali celkem 3 305 hlasů, čímž jsme se umístili na krásném druhém místě a získali finanční podporu 16 000 Kč pro náš projekt. Děkujeme mnohokrát všem, kteří nás podpořili! Máme obrovskou radost. Letos pojedeme poprvé do nového objektu Modrá kotva v Mrákotíně. Už se moc těšíme na naše letní táborové putování a na společný čas odpočinku, zábavy, setkávání a nových přátelství.

Minifestival v Podzámčí

V sobotu 15. 6. 2019 proběhne druhý ročník Minifestivalu v Podzámčí. Jsme v plném proudu příprav. Můžete se těšit na pestrý hudební program, na zajímavé workshopy a zábavné aktivity pro děti i dospělé. Všechny vás srdečně zveme.

V příštích číslech zveřejníme podrobnosti a program.