608 436 941

Sál loutkové scény s novým hledištěm

Autor: František Herbst | Zveřejněno: 20. dubna 2021 | 12x

V době pandemie Covid-19 a vládního zákazu konání kulturních akcí jsme přemýšleli, jak vyplnit čas během uzávěry a rozhodli se k přestavbě hlediště loutkové scény v kulturním domě.

Návštěvníci loutkových představení a různých přednášek si dobře pamatují, jak nepříjemné posezení na tvrdých, dřevěných sedačkách bez polstrování a s minimálním prostorem pro nohy mezi řadami v hledišti bylo. To všechno už je minulost. Původní dřevěné sedačky jsme demontovali a firma Stavitelství Beneš s.r.o. upravila podlahu s odstupňováním jednotlivých řad. Podlahové lino nahradil koberec a do hlediště jsme svépomocí nainstalovali sedačky původně osazené v divadelním sále, které jsme před namontováním kompletně opravili.

Sice se snížil počet řad z původních 11 na 7 a kapacita hlediště klesla ze 110 míst na 65, ale myslím, že diváci ocení daleko větší pohodlí k sezení.Teď už je malý sál loutkové scény připraven přivítat první návštěvníky. Zbývá jen, aby konečně došlo k nějakému, alespoň částečnému, uvolnění zákazu kultury a mohli jsme se s Vámi opět setkat na nějaké akci v kulturním domě.