608 436 941

Kino Trhové Sviny Vám nabízí alternativní program pro letní sezónu.

Autor: František Herbst | Zveřejněno: neděle 21. června 2020 | 74x

Během července, srpna a první poloviny září ve spolupráci s nejúspěšnějšími pražskými divadelními soubory uvede naše kino šestici představení, zasazených do unikátního prostředí mimo divadelní prkna.

Diváci budou vše sledovat v reálném čase, nedokonalosti se proto stanou součástí prožitku. Když se herec přeřekne, kameraman upadne nebo zakolísá signál, nic jim díky přímému přenosu neunikne. A v tom je kouzlo, nikoli nedostatek!

V červenci uvedeme následující dva tituly.

sobota 18. 7. od 21:00 hod. LA PUTYKA: KALEIDOSCOPE  

“Cirkusová expedice za čirou radostí”

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti.

„Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“ – Maksim Komaro

Inscenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, tvůrčí proces jsme proto museli přizpůsobit platným omezením. Na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům. Stejným způsobem se bohužel zúčastní i premiéry, která proběhne na letní scéně Jatek78. Režie: Maksim Komaro, Asistent režie: Daniel Komarov, Scénografie: Pavla Kamanová, Hudba: Jan Balcar, Kostýmy, make-up: Kristina Záveská, Technická spolupráce: Oldřich Procházka, Daniel Hajtl, Prokop Štěpánek, Světelný design: Jan Mlčoch, Zvukový design: Maksim Komaro, Styling vlasů: Jan Balcařík, Lenka Habartová, Foto: Jiří Šeda, Video: Jakub Jelen, Grafický design: Martin Sršeň (Vosa), Produkce: David Ostružár, Producent: Cirk La Putyka, Choreografie závěsného kruhu: Ilona Jäntti

Hrají: Naim Ashhab, Michal Boltnar, Nikol Fryšová, Adam Joura, Daniel Komarov, Adéla Míšková, Helena Nováčková, Jiří Weissmann

pátek 31.7. od 21:00 hod.  LOSERES CIRQUE COMPANY: VZDUCHEM 

Tanečně-akrobatické představení na motivy knihy Richarda Bacha „Jonathan Livingston Racek”. Představení vzniklo na základě kostry příběhu o rackovi, který díky vášni pro let překonal své hranice, naučil se létat a tím inspiroval další racky v hejnu.

Námět a choreografie: Matyáš Ramba, Hudba: Vladimír Mikláš, Scéna: Petr Horníček, Kostýmy: Lucie Červíková, Light design: Michael Bláha, Produkce: United Arts

Režijní supervize: SKUTR, Zvuk: Karel Mařík

Účinkují: Kristýna Stránská, Vítězslav Ramba, Tomáš Pražák, Naim Ashab, Michal Heriban, Vladimír Mikláš

V srpnu a září připravujeme naživo tyto filmy: 

Amerikánka v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží.

Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o naději, vydělenosti a touze žít.

Tento projekt si producent vyzkoušel živým vysíláním na stránku www.amerikanka.cz a byl velmi úspěšný, což ho právě přivedlo k myšlence připravit takovéto vysílání pro kina.

Podivuhodný případ pana Holmese divadla Na Zábradlí

Kriminální obsese dvou solitérů z dob, kdy černoši, Indové, Poláci, feťáci, buzny, ženy i děti ještě znali své místo. Viktoriánská rapsodie o touze přiblížit se zločinu tak blízko, že člověk, totiž muž, prostě nemůže zůstat úplně bez skvrn na své běloskvoucí košili a kožených rukavicích. Nesmělé krůčky v nové éře ukájení mozkem.

Dále je v pokročilém stádiu vyjednávání o Maryše v Národním divadle a Hany v Dejvickém divadle.

Těšíme se na Vaši návštěvu.