608 436 941

Kino Trhové Sviny je součástí virtuálního projektu #Vašekino

Autor: František Herbst | Zveřejněno: pondělí 20. dubna 2020 | 27x

Kino ve vašem obýváku

#Vasekino je dočasné virtuální kino v obýváku našich diváků. Z České republiky se stane jedno velké virtuální jednosálové kino s jednotným programem s pravidelným hracím profilem. V současné chvíli je do projektu zapojeno kolem 90 kin napříč republikou. Snažíme se maximálně přiblížit filmovému zážitku z vašeho kina. Diváci tak mají možnost vyjádřit solidaritu se svým kinem a podpořit ho v této těžké době. Nejedná se o klasické VOD. Je to jedinečný projekt, který divákům nabízí možnost podpořit své místní kino, které je momentálně zavřené. Po skončení mimořádné situace a otevření kin bude tento virtuální kanál uzavřen. Vaše kino navíc nabízí zejména exkluzivní obsah od českých distributorů a producentů. Filmy zde uvedené nemůžete streamovat nebo stáhnout. Promítané filmy budou z distribuční nabídky, které by diváci jinak viděli ve svém kině. Symbolicky tak dáváme najevo, že máme své diváky rádi a těšíme se, až se vrátí do kina, když v současné situaci to není možné. Zůstáváme tak s nimi v kontaktu a přinášíme v této nelehké době jednu z pozitivních zpráv o tom, že kina ani v této situaci "nemlčí". Celý projekt je tvořen jako podpora vašeho kina. Chápeme, že jsou přístupné různé formy streamovaných pořadů, avšak tímto projektem se chceme divákům připomenout, aby na své kino nezapomněli.

Jak na to?

  • program najdete na http://knihovna.tsviny.cz
  • prostřednictvím on-line předprodeje zakupte vstupenku, jednotná cena je 70,- Kč
  • prodej končí vždy hodinu před projekcí!!! (při promítání od 20.00 tedy v 19.00)
  • na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem (číslo pod cenou vstupenky)
  • filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz
  • vyberte Vaše kino, kde jste vstupenky zakoupili, kód “odemkne” Váš přístup k filmu, spuštěno vždy 20 minut před projekcí
  • v případě problémů nás kontaktujte na tel. 606 744 230 nebo e-mailu meks@tsviny.cz
  • Internet Explorer není podporován

Na čem je možné virtuální kino přehrát:

#Vašekino a jeho virtuální plátno www.vasekino.cz bylo vystavěno za pět dní „na zeleném drnu“. Stále se na systému pracuje a zlepšují se jeho technické možnosti včetně grafiky. Obraz vysílá v HD kvalitě. Podporovány jsou nejběžnější prohlížeče (Safari, Chrome, Firefox atd.). Iphony a airtable funguje dobře. Nedoporučuje používat prohlížeč Internet Explorer a nedoporučujeme spouštět stránky přímo na televizních browserech. Zařízení lze s televizí propojit buď pomocí kabelu, nebo sdílením (zrcadlením) na TV. Film nemusí fungovat na aplikaci prohlížeče v chytré TV – propojte svou TV s PC. Projekce má automatické přepínání kvality dle rychlosti připojení. Přepínání je mezi čtyřmi kvalitami.

Minimální rychlost připojení pro plynulé sledování kina je 7 Mb. (otestování rychlosti na speedtest.cesnet.cz). Dobré internetové připojení je pro sledování virtuálního kina důležité. V případě, že se film seká, je to způsobeno zátěží na síti. Velmi dobře je vše popsáno na stránkách digitálního kina http://www.digitalnikino.cz. FILMY NELZE SLEDOVAT ZE ZAHRANIČÍ!

Jak přehrávač funguje
Film nelze zastavit, ani vrátit, ani streamovat ani nahrávat. Začne přesně v danou dobu. Pokud divák přijde pozdě, přichází o část filmu. Film nelze ani ztišit, pokud neztišíte celé zařízení. Divák má možnost zvětšení obrazu na celou obrazovku.

Testovací projekce
Divák před nákupem vstupenky může využít možnosti testovacího promítání na stránkách www.vasekino.cz a vyzkoušet si tak, ze kterého zařízení se bude dívat. Poté si může zakoupit vstupenku. Dále je důležité upozornit na to, že vstupenku lze využít pouze z jedné IP adresy. 

Děkujeme za podporu Vašeho oblíbeného kina.