608 436 941

Monty Pythomej létající Silvestr 15

Autor: hh | Zveřejněno: 2. ledna 2020 | 20x

Silvestrovské představení našich ochotníků

 Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě.

Interview s téměř neustále se usmívajícím Palinem vzniklo po obřadu, při němž byl Palin povýšen do šlechtického stavu. Herec, spisovatel a vystudovaný historik odpovídal na otázku novinářky, kdo je na světě nejvtipnější. Za opravdu veselého považuje tibetského duchovního vůdce dalajlámu, který „se nemohl přestat smát“. A pokud jde o národ, vypadá to na Čechy. „Mají pocit, že smát se dá všemu,“ řekl Palin.

Palin tvrdí, že u jiných národů existují určité meze pro to, čemu se lidé mohou smát. Neplatí to však „tady (v Británii) a z nějakého důvodu v České republice“, dodal první člen Monty Python který se stal rytířem a má právo užívat titul Sir.

Šestasedmdesátiletý Palin vystudoval historii v Oxfordu. Do povědomí se zapsal díky skupině Monty Python, ale je i spisovatelem a autorem televizních cestopisných dokumentů, například Nová Evropa očima Michaela Palina, kde představil země střední a východní Evropy včetně Česka nebo Slovenska.

Skupina Monty Python, kterou vytvořilo pět Angličanů a jeden Američan, okouzlila i šokovala diváky pásmem skečů, parodií a gagů nazvaném Monty Pythonův létající cirkus. Letos uplyne padesát let od vysílání jeho prvního dílu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/monty-python-palin-cesi.A190621_113832_divadlo_spm

Tuhle zprávu z června 2019 mnozí z vás jistě zaznamenali a některé možná stejně jako mne napadlo, že toto tvrzení Sir Palin pronesl nejspíš po zhlédnutí pirátské kopie (propašované do Británie na poslední chvíli před brexitem ) záznamu silvestrovského vystoupení našich ochotníků. Kdyby pod dojmem DVD z minulých let Palin 31. 12. 2019 přijel na živá představení, jistě by se přímo tetelil blahem. Každé ze tří vystoupení bylo trochu jiné, nechyběla improvizace, hudba, scénky, ani nic dalšího, na co jsme v silvestrovském divadle v našem městě zvyklí. Časy se mění, jak zaznělo v jedné z písní toho večera, ale Monty Pythomej létající Silvestr naštěstí zůstává. Pokaždé svůj, pokaždé jiný a přece sympaticky povědomý, tak jako dávný přítel při setkání po letech. Pardon, po roce.