608 436 941

Podzimní hudební večery 2019

Autor: František Herbst | Zveřejněno: 19. července 2019 | 196x

Hudba různých žánrů po celý podzim.

Robert Křesťan a Druhá tráva

sobota 28.9. od 20:00 hod.

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Robert Křesťan – banjo, kytara, mandolína

Luboš Malina – banjo, klarinet, saxofon, mandolína, kytara

Luboš Novotný – dobro, lap steel, kytara

Radek Hlávka – kytary

Tomáš Liška – kontrabas, baskytara

Martin Novák – bicí

Vstupné: 250 Kč

Beatles ve fraku

středa 16.10. od 20:00 hod.

Koncert trochu jinak - se smyčcovým kvartetem ve speciálních aranžích - jediné svého druhu nejen v republice, ale i v Evropě - z dílny YOLO kvartetu.

Smyčcový kvartet je složen z vysokoškolsky vzdělaných hudebníků (Hudební fakulta Akademie múzických umění) a skladby jsou přepracovány do verze pro smyčcové nástroje.

Hity skupny Beatles budou představeny i tak, jak by byly hrány ve stoletích minulých, zároveň však v kontrapunktu se současností.

Délka koncertu je cca 80 minut, jednotlivé skladby jsou uváděny, takže posluchač získá i zajímavé informace k jednotlivým kusům. Na programu jsou např. Hey Yude, Yesterday, Lady Madonna, Imagine, Help a další.

Koncert uvádíme ve spolupráci s agenturou Andante, která pro něj získala záštitu velvyslance ČR ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska p. Libora Sečky.

Alexander Hledík - I. housle

Jan Drbohlav - II. housle

Evžen Konstantinov - viola

Václav Janoušek - violoncello
 

Vstupné: 100 Kč

Soul Sisters

středa 30.10. od 20:00 hod.

SOUL SISTERS je projekt zpěvačky Lucie Víškové (roz. Zemanové), díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. S úspěchem vystupují v jazzových klubech, na festivalech i firemních akcích po celé ČR.

Lucie Víšková – zpěv

Jakub Urban - klavír, keyboards

Jakub Antl – baskytara

Ondřej Sluka - bicí

Vstupné: 100 Kč

Michal Pavlíček

pátek 15.11. od 20:00 hod 250,- Kč

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller ad.). Je autorem nespočtu skladeb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Veliké lalulá, Zubatá ad.), hudby k 16 celovečerním filmům, k 10 televizním seriálům a 35 televizním inscenacím. Napsal 4 muzikály a hudbu k 23 divadelním představením. Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších hudebních projektů. V roce 2015 byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.

Michal Pavlíček – kytara

Milly Honsová – zpěv

Martin Ivan – baskytara

Michal Daněk – bicí

Michal Nejtek – klávesy

Vstupné: 250 Kč

Sarah and the Adams

středa 27.11. od 20:00 hod. 100,- Kč

Šárka Adámková je pianistka, zpěvačka a písničkářka. Již v 17 letech, i když bez jakéhokoliv vyššího hudebního vzdělání, začala po vzoru svého otce, výborného muzikanta, cestovat po Evropě s různými hudebními skupinami a sbírat cenné zážitky a dojmy. O několik let později strávila dlouhou řadu měsíců ve Skandinávii, kde vystupovala sólově v pianobarech a klubech pod uměleckým jménem Sarah Adams. Toto období jí velmi ovlivnilo, takže se později vracela zpět domů s láskou k americkému country, bluesovému pianu, vintage zvuku a písničkářství Carol King nebo Norah Jones.

Šárka Adámková - zpěv, piano, wurlitzer

Michal Gregor - elektrická a akustická kytara

Daniel Šoltis - bicí

Rastislav Uhrik -kontrabas, baskytara

Josef Štěpánek - pedal steel kytara, rezofonická kytara, banjo, mandolína

David Schaffer - zpěv, stálý host.

Vstupné: 100 Kč

Předplatné

Při objednání předplatného na všechny koncerty získáte slevu a zaplatíte tedy pouze 500,- Kč.

Na všechny koncerty Podzimních hudebních večerů se také vztahuje sleva pro držitele předplatného na II. polovinu roku 2019 v KD Trhové Sviny. Tedy pro předplatitele skupiny „A“ 30%, skupiny „B“ 20% a skupiny „C“ 20%.

Všechny koncerty začínají ve 20:00 hod.!

Robert Křesťan a Druhá tráva – sobota 28.9.

Beatles ve fraku – středa 16.10.

Soul Sisters – středa 30.10.

Michal Pavlíček – pátek 15.11.

Sarah and the Adams – středa 27.11.

Předplatné na všechny koncerty – 500,- Kč!

Více informací naleznete na http://knihovna.tsviny.cz, na našem Facebooku nebo telefonu 386 322 930.