608 436 941

Snow Film Fest 2021

Autor: František Herbst | Zveřejněno: sobota 18. září 2021 | 22x

Mezinárodní festival outdoorových filmů

Kino Trhové Sviny - sobota 30. 10. 2021 od 17:00 hod.

Filmy v programu 2021:

K2, The Impossible descent
Režie: Slawomir Batyra
Země: Polsko, 2020
Délka: 66 minut
Andrzej Bargiel už napořád bude první. První, kdo dokázal sjet na lyžích z vrcholu K2 – druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíc neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů, dokonce i jeden Andrzejův, skončily nezdarem a nebo smrtí. V roce 2018 se Andrzej s bratrem Bartekem a týmem, ve kterém je například špičkový horolezec Jimmy Chin, vrací na svůj druhý pokus. Dobrodružství, které začíná tam, kde jiné expedice končí.

Viktor Beránek – zamyslenia nad životom
Režie: Rasťo Hatiar
Země: Slovensko, 2019
Délka: 21 minut
Mladý Viktor Beránek byl tak trochu rebel. Protirežimní názory a touha po svobodě ho dovedly až do Tater, stal se nosičem. Od roku 1969 vystřídal řadu tatranských chat, ale opravdovým domovem se mu stala Chata pod Rysmi. Svět na horské chatě, často na hraně komfortu, je pro něj místo na půl cesty do ráje. Jaké to je žít a stárnout v horách?

Hors Piste
Režie: Léo Brunel, Loris Cavalier, Camille Jalabert, Oscar Malet
Země: Francie, 2018
Délka: 6 minut
Ti dva jsou nejlepší záchranáři horské služby široko daleko. Dalo by se říct, že zraněný lyžař má tedy štěstí v neštěstí, že se dostal do rukou právě jim. Jenže zrovna dnes jako na potvoru nejde všechno tak, jak by mělo. Možná budete mít pocit, že jste ty dva animované kluky už někde viděli. Možná v jednom českém večerníčku.

Float to Ski
Režie: Allie Rood
Země: USA, 2020
Délka: 18 minut
Middle Fork Salmon River v Idahu není řeka, na kterou jezdí zástupy vodáků a svahy třítisícovek nad jejím kaňonem nejsou běžné destinace, kam míří lyžaři na výpravy. Tak dlouho se skupina vodáků a lyžařů snažila naplánovat tuhle expedici, až došli k závěru, že to zkrátka nejde. Že jediný způsob, jak zjistit podmínky, je prostě sebrat se a odjet.

Persian Lines
Režie: Ondřej Vosecký, Ondřej Hlaváč
Země: Česká republika, 2019
Délka: 34 minut
V podstatě se dá říct, že sníh je všude stejně bílý a technika lyžování je obdobná doma, v Alpách i v Asii. Co dělá lyžařské zážitky nezapomenutelnými je místo a kultura. Tenhle snímek tě vezme na svahy íránských hor i do íránských ulic a na tržiště. Tady všude vládne vlídnost a laskavost. Nechce se věřit, že pár měsíců na to budou ty samé ulice plné násilí a protestů. A že i přesto bude sníh v horách pořád úplně stejně studený.

Crossing Lebanon
Režie: Nicolas Brixle, Luggi Bröll
Země: Německo, 2019
Délka: 14 minut
10 dní, těžký batoh, puchýře, občas se ráno nechce vstávat a strašně zebou nohy. Někdy si užíváš parádní sjezdy v prašanu, jindy lyžování stojí za starou bačkoru. K večeři máš zas a znova instantní nudle. Zní to jako, když vyrazíš na skialpy s kamarády. Přesně. Harim, Luggi a Nico jsou totiž jako ty. A ty už jsi byl na skialpech v Libanonu? A jedeš?