608 436 941

45. koncertní sezóna 2019/2020

Autor: | Zveřejněno: 22. dubna 2019 | 239x

Seznam koncertů 45. sezony

ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny ve spolupráci s Kruhem přátel hudby při Základní umělecké škole F. Pišingera, Trhové Sviny si Vám dovoluje představit dramaturgický výhled na 45. koncertní sezónu 2019/2020.

V tomto ročníku dojde v organizaci koncertů k několika dílčím změnám, které by měly vyjít vstříc co nejširšímu spektru posluchačů jak věkově, tak geograficky. Předně budou všechny koncerty začínat již v 18:00 hodin, abychom umožnili poslech kvalitní hudby i mladším dětem, pro které byl dosavadní čas příliš pozdní. Obohacením programu budou koncerty i v některých obcích, které na činnost KPH přispívají. Můžete se tak těšit na koncert na zámku v Nových Hradech, v kostele v Benešově nad Černou nebo v ambitech ve Svatém Janě nad Malší.

Celkový počet koncertů se také rozroste ze sedmi na devět a kromě artificiální hudby se můžete těšit i na exkurze do jiných žánrů. Další novinkou této sezóny je aktivní zapojení žáků ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny (včetně poboček) do průběhu koncertů KPH. Budou vystupovat buďto přímo s profesionálními umělci, nebo se s nimi na jevišti prostřídají.

Nastalé změny budou vyžadovat určité úpravy v organizaci sezóny. Vzhledem k navýšení počtu koncertů se mírně zvýší členské příspěvky. Plné předplatné na sezónu – 9 koncertů - bude stát 800,-Kč a zlevněné (důchodci, studenti, ZTP) 450,-Kč. Naopak v případě jednorázových vstupenek na konkrétní koncerty snižujeme plné vstupné z 200,-Kč na 150,-Kč, zlevněné vstupné zůstává 100,-Kč. Pro děti do 15 let a žáky ZUŠ F. Pišingera trvá i nadále vstup volný. Nově zavádíme zlevněné vstupné 100,-Kč také pro jednu osobu doprovázející žáka ZUŠ.

Rádi bychom ještě rozšířili možnosti dopravy na naše koncerty. Pravidelný svozový autobus na trase Kaplice – Soběnov – Besednice chystáme vypravovat i v příští sezóně a pokud by se v některých dalších obcích našel větší počet zájemců o hromadnou dopravu, kontaktujte nás prosím do 12. července v kanceláři ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny a my se Vám s organizací svozového autobusu pokusíme vyjít vstříc.

Doufáme, že Vás naše nabídka zaujme a těšíme se na setkání s Vámi při poslechu kvalitní hudby.

Výbor KPH při ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny.

ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny a KPH při této ZUŠ si Vás dovolují pozvat na 45. koncertní sezónu 2019 / 2020 - 318. – 326. hudební večer

Čt. 26. září  Jaroslav Šonský – housle (KD T. Sviny)

St. 16. října  Fautores Flautae + vystoupení žáků ZUŠ

 z Nových Hradů (zámek Nové Hrady)

St. 27. listopadu Slavic trio – členové Listiny mladých

+ vystoupení žáků ZUŠ Trhové Sviny (KD T. Sviny)

St. 11. prosince Calypte – Vánoční koncert (KD T. Sviny) 

St. 22. ledna Sedlák Virtuosi  (KD T. Sviny)

Čt. 20. února Radek Žitný – klarinet a saxofon

(KD T. Sviny)

Út. 31. března Jan Meisl – akordeon + vystoupení žáků ZUŠ

 z Benešova nad Černou (kostel Benešov n. Č.)

Pá. 24. dubna French touch – chanson + vystoupení žáků

 ZUŠ ze Svatého Jana nad Malší (ambity Sv. Jan n. M.)

 St. 20. května ZUŠ slaví 60 let – koncert pedagogů, žáků

 a přátel ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny (KD T. Sviny)

Koncerty probíhají od 18. 00 hodin.

Odjezd autobusů

Kaplice 17.00, Soběnov 17.15, Besednice 17.20,

Ledenice 17.15, Borovany 17.25 – dle zájmu

Koncerty finančně podporuje Jihočeský kraj, Nadace ČHF, Město Trhové Sviny, Městys Ledenice, Městys Besednice, Město Nové Hrady a obec Benešov nad Černou

Informace v ZUŠ Trhové Sviny, tel. 380 120 540, e-mail reditel@zustsviny.cz