608 436 941

„Dětský den, v září je nej ...“

Autor: Marie Petrová, vychovatelka ŠD | Zveřejněno: čtvrtek 17. září 2020 | 16x

V pátek 11. 9. 2020 díky projektu „Obec přátelská rodině“, z něhož nám město Trhové Sviny věnovalo 10 000 Kč, uspořádala ŠD při ZŠ Trhové Sviny pro všechny žáky prvního stupně „Dětský den“. Ten se nemohl v červnu kvůli nemilé koronavirové situaci uskutečnit. Stejnou částku 10 000 Kč obdržela ŠD na nákup společenských her. Tímto bychom chtěli velmi poděkovat za tento finanční dar.

A nyní zpět k „Dětskému dni“. Na hřišti u gymnázia jsme si společně užili den plný zábavy a aktivit. Na několika stanovištích děti předváděly své dovednosti – vytrvalost, sílu, rychlost apod.. Menší děti si mohly vyzkoušet například skákání v pytlích a slalom s pingpongovým míčkem na lžíci. Starší děti ukázaly, jak umí chodit na chůdách, procházet slalom s míčem za pomoci obruče a zvládnutí mnoha dalších zábavných aktivit. Dětem se všechna stanoviště podařilo absolvovat na výbornou. Shledání spolužáků a kamarádů po tak dlouhé době bylo plné radosti a veselí. Bylo patrné, že si tyto chvíle užívali. Přálo nám také počasí, nebylo si tedy nač stěžovat. Na konci samozřejmě nechyběla sladká odměna a menší dáreček pro každého jednotlivce.

Závěrem můžeme pouze dodat: Je nám jedno, zda je červen nebo září, hlavně když je dobře všem. Až učení doženeme, tak si zase zahrajeme a zlepšíme si spolu den. Můžeme třeba začít s rýmy…

Na ZŠ Trhové Sviny proběhl netradiční „Dětský den“,

rýmy si tedy připomeňme jej.

Plno disciplín a zábavy jsme zažili,

snad jsme si to také všichni společně užili.

Skákání v pytli, koordinace těla,

trocha umu bylo k tomu třeba.

Odměna za účast byl už bonus pouze,

byl to náš den po dlouhé „korona“ pauze.

Nebylo by špatné mít ho každý den,

avšak to může být pouze naším snem.

Snad se nám všem líbilo toto zpestření,

teď už nás čeká ve školních lavicích zbystření.

V červnu se snad sejdeme znovu

a budeme trávit zábavy čas spolu.