608 436 941

Ohlédnutí za kovidovým školním rokem na GTS

Autor: Za GTS Mgr. Iva Kumstová | Zveřejněno: čtvrtek 3. září 2020 | 68x

Ve školním roce 2019/2020, jehož druhé pololetí mělo neobvyklý průběh kvůli distanční výuce, měli studenti z gymnázia v Trhových Svinech ,,našlápnuto“ na získání mnoha diplomů v postupových předmětových soutěžích.

O významné úspěchy se postarali dva žáci, kteří obsadili 1. místa okresních kol olympiád ve svých oblíbených předmětech - v nižším gymnáziu (odpovídá 2. stupni ZŠ) se student kvarty Jiří Sýkora umístil na 1. příčce olympiády ve fyzice v kategorii E a ve vyšším gymnáziu získal v českém jazyce 1. místo okresního kola v kategorii středních škol Vojtěch Švarc ze septimy.

Zajímavé ocenění si vybojoval i Josef Troup z oktávy, když mu z krajského kola Logické olympiády přišel diplom za 1. - 3. místo.

Postupová kola soutěží – některá krajská a všechna celostátní probíhají vždy na jaře, takže se po březnovém uzavření škol už nekonala a studenti neměli příležitost utkat se v nich o další umístění.

Gymnazisté se v době koronavirové tedy věnovali z domova soutěžím, kde nebyla nutná fyzická přítomnost účastníků – především ve slohu a tvůrčím psaní. Na tomto poli se dařilo studentům vyšších ročníků, např. Simoně Jandové z kvinty.

Ta získala hned několik ocenění: 1. - 10. místo bez stanovení pořadí v literární soutěži Jihočeský úsměv, 4. místo ve slohové soutěži Památníku Terezín a čestné uznání v soutěži Komenský a my.

Nejcennější diplom však pro svou školu ,,vypsala“ Lenka Kuřilová ze septimy v celostátní literární soutěži Čapkoviny aneb Žijeme s knihou. V ní středoškoláci navazovali na pohádkovou tvorbu Karla Čapka a tvořili moderní pohádku. 

Lenčina ,,Pohádka na dobrou noc“ byla oceněna jako 2. nejkrásnější z 1 716 prací, které posuzovala odborná porota.

 S nadcházejícím podzimem a delšími večery udělá možná radost i Vám.