608 436 941

eTwinning School

Autor: Mgr. M. Poláková, Gymnázium Trhové Sviny | Zveřejněno: 24. dubna 2020 | 24x

O eTwinningu jsme psali již několikrát – naposledy v souvislosti s loňskými úspěšnými projekty v německém a anglickém jazyce. Díky nim jsme byli oceněni nejprve národními a posléze i evropskými Certifikáty kvality. V březnu 2020, v prvních dnech celonárodní karantény, získalo na období 2020 - 2021 Gymnázium v Trhových Svinech titul eTwinningová škola.

Celkem bylo v rámci EU oceněno 2139 mateřských, základních, středních i uměleckých škol.

V jižních Čechách byla kromě nás titulem eTwinning School vyznamenána pouze OA a VOŠE Tábor. "Oceněné školy jsou v tomto směru průkopníky a ocenění získaly za příkladnou práci např. v těchto oblastech: digitální postupy, postupy v oblasti e-bezpečnosti, inovativní a tvůrčí přístupy k pedagogice, podpora společného učení členů sboru a žáků... Nejedná se pouze o ocenění osobního úspěchu jednotlivých učitelů, ale i obrovského úspěchu celých eTwinningových týmů na těchto školách." /cit. www.etwinning.net/.

Díky znalostem v oblasti IT se nám nyní daří i výuka on-line a využíváme nejenom doporučené www.classroom.google.com, ale také Skype, WebRoom, Quizizz, Padlet, Microsoft Teams a další.