608 436 941

Předání části výtěžku z Vánočního trhu

Autor: Miroslav Sojka, 8.C | Zveřejněno: pátek 20. prosince 2019 | 65x

4.12. na naší škole proběhla akce Vánoční trh. Část výtěžku (výtěžek z kaváren a z prodeje školních výtvorů na městském adventním trhu) byl předán Středisku pro volný čas a integraci Domeček v Trhových Svinech. Částka 10.569 korun šla na pomoc dětem. Předání se uskutečnilo ve středu 18. prosince. Darovací certifikát si za Domeček převzal p. ředitel Karel Zettl z rukou členů školního parlamentu Miroslava Sojky a Anety Kollarové, kteří dorazili v doprovodu ředitele školy Mgr. Jiřího Pavla.

V Domečku najdete:

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež tedy pomoc dětem vypořádat se se situací se kterou si nevědí rady a nechtějí se třeba svěřovat rodičům. Nebo jenom bezpečný prostor pro smysluplné trávení času.

Podporu pěstounských rodin. Ne každý má to štěstí vyrůstat se svými rodiči, některé děti se dostanou do pěstounské rodiny z dětského domova. Některé se dostanou do pěstounské péče svých prarodičů kvůli tomu, že jim rodiče zemřou. A právě tímto lidem Domeček pomáhá.

Podporu rodin s dětmi. Domeček nabízí pomoc i sociálně slabším rodinám. Přímo k rodinám jezdí sociální pracovník a pomáhá rodinám vypořádat se s problémy v rodině.

Ergoterapeutickou dílnu.Jde o keramickou a řemeslnou dílnu pro lidi s těžkým zdravotním postižením. Ergoterapie pomáhá lidem vrátit do společnosti osobu s postižením a aktivuje sílu a dovednost člověka.

Domeček také v létě pořádá letní tábor, kde pomáhají dobrovolníci a jejich pomoci si Domeček velice cení.

A právě na tyto aktivity jsme rádi přispěli.